Що таке «сіль»: лікування залежності від солі

Що таке «сіль»: лікування залежності від солі

Сіль – наркотичний засіб з психотропним ефектом, який не так давно з’явився серед певних верств населення. Наркотик відносно «молодий» серед інших, але вже встиг надати дуже великої шкоди багатьом людям. Тому лікування для наркоманів Житомир у реабілітаційному центрі «Брик», на превеликий жаль, один з затребуваних запитів серед населення.

Визначення поняття «сіль», історія виникнення

Медична назва цієї синтетичної речовини – «метилендіоксипіролерон». Якщо вірити фактам, то вперше вона з’явилась у 2007 році і швидко здобула популярності серед молоді та підлітків внаслідок низької вартості і простоті її анонімного придбання. Випускається у формі порошків, капсул та таблеток. До організму потрапляє будь-яким способом: через ротову порожнину, через внутрішньом’язове введення, через ніс. Залежність від шкідливої речовини з’являється дуже швидко – майже з першого прийняття.

Механізм дії синтетичного наркотика

Після того, як наркотична речовина потрапила до організму людини, ефект її впливу не примушує себе довго чекати: десь близько хвилин через 10–15. Послідовність механізму дії наркотику наступні:

 • наркоман починає втрачати зв’язок з навколишнім світом, перестає реагувати на звернення до нього;
 • ще через деякий час перестає контролювати свої дії, емоції, тіло;
 • зниження діяльності мозку;
 • виникнення загальної загальмованості всіх реакцій організму на зовнішні подразники;
 • наркоман входить у стан ейфорії, яка супроводжується відчуттям великої радості, щастя, сміху, гарного настрою та яскравими емоціями;
 • початок пароноїдального ефекту, де впродовж цього періоду йде процес безповоротнього самознищення нервових клітин;
 • дія метилендіоксипіролерону закінчується і починається втрата пам’яті, галюцинації, неконтрольовані судоми.

Після того, як дія синтетичної солі закінчується, виникає нестримне бажання вжити наркотичну суміш ще раз. Якщо спробувати чинити опір цьому шкідливому бажанню, виникає агресія, злість, неконтрольованість дій. Потреба постійно вживати наркотики виникає на психологічному рівні і людина не відає звіту у своїх діях. Без сторонньої допомоги хвора на наркотичну залежність людина не впорається сама. Тому так важливо своєчасно почати лікування наркоманії Житомир.

Вплив на організм людини синтетичного наркотику – солі

Як і будь-які наркотичні речовини, вживання солі мають найстрашніші ті руйнівні наслідки, і все це врешті-решт закінчується передчасною смертю. Організм людини поступово руйнується.

 1. Знищення клітин мозку. Їх потім же ніяким лікуванням або терапією не відновити. 
 2. Наркоман втрачає назавжди зв’язок із соціумом та оточуючим середовищем.
 3. Поступово починають відмовляти у нормальній роботі внутрішні органи людини: серце, печінка, шлунок та інші. Більшість смертей хворих відбувається саме через серцеву недостатність.
 4. Розвиваються хронічні хвороби.
 5. Руйнується емоціональний стан хворого.
 6. Погіршується пам’ять наркомана: він перестає впізнавати рідних та знайомих людей.
 7. З’являються психічні розлади, наприклад, параноя, коли здається, що за ним слідкують, прослуховують телефони, що у кімнаті повно сторонніх осіб, коли насправді нікого немає. 
 8. У більшості випадків, хворіють на СНIД та гепатит.

Методи лікування від наркотичної залежності

Боротьба с наркотичною залежністю потребує використання певних методик лікування у поєднанні з психологічними аспектами. Щоб вилікувати наркомана Житомир, перш за все необхідно зробити так, щоб він сам був мотивований на такий крок. У сучасних реабілітаційних центрах, таких як «Брик», використовуються наступні методики лікування:

 • кодування наркохворого за допомогою сильного гіпнозу;
 • сеанси психотерапії із кваліфікованим спеціалістом;
 • групові заняття із психологом;
 • блокування опіатних рецепторів за допомогою введення під шкіру спеціального чіпу.

Курс лікування від наркозалежності, як правило, триває від півроку до року. Все індивідуально. Більша частина часу відводиться на соціальну адаптацію та реабілітацію. Важливо не допустити зриву, щоб хвора людина не повернулася до старого життя. Існує помилкове ствердження, що медикаментозна терапія остаточно звільняє людину від залежності. Але це не так. Настає лише фізичне полегшення, зникає ломка. Але сформований образ життя, поведінки залишається таким, який і був до лікування. Тому і необхідна допомога психотерапевтів-наркологів.

Реабілітаційний період одужання

Під час реабілітації людина повинна знаходитись подалі від тих місць, де мешкала раніше, щоб не було можливості спілкування зі знайомим наркоманами. Створюються комфортні умови, в яких людина буде почувати себе захищеною та матиме можливість у будь-який момент звернутись за допомогою та підтримкою. Проводиться групова терапія із спеціалістами, де вчать заново жити та вирішувати будь-які проблеми без допомоги наркотиків-солей та інших.