Чи варто жити з наркоманом

Чи варто жити з наркоманом

Справжнім ударом для багатьох людей стає усвідомлення того, що члену сім’ї необхідне лікування для наркоманів Тернопіль через захоплення тими чи іншими психоактивними речовинами. Опинившись у подібній ситуації, діяти необхідно швидко, щоб врятувати близьку людину від смерті, адже саме до цього призводить будь-яка наркотична залежність. Найпростіше – кинути хворого наодинці з проблемами, які супроводжують наркоманію: неадекватністю поведінки, агресією, спробами суїциду, депресією тощо. Але якщо людина вам дорога, потрібно докласти максимум зусиль задля її порятунку, почавши зі звернення до наших наркологів.

У центрі «Нове Життя» пацієнтам надають комплексну допомогу з позбавлення від різних видів наркозалежності. Навіть якщо ваш родич відмовляється від терапії, наші співробітники знайдуть аргументи, які його переконають, і підберуть ефективне лікування з урахуванням стажу та виду захворювання.

Як зрозуміти, що близька людина – наркоман

Призвичаїтися до наркотиків може кожен, але чесно зізнатися родичам про свою хворобу вдається одиницям. Переважно близькі здогадуються про розвиток залежності за змінами в поведінці та зовнішньому вигляді. Розпізнати в близькій людині наркозалежного можна за такими ознаками:

 • відмова від спілкування з друзями, минулих захоплень;
 • схильність до усамітнення, замкнутість;
 • збільшення щоденних витрат, поява боргів;
 • періодичні відлучення з дому, відмова від сімейного дозвілля;
 • зміна поведінки, коливання настрою;
 • безпідставна агресія;
 • чергування періодів активності та апатії;
 • фізичні наслідки уколів;
 • зміна кольору шкіри;
 • розширені або звужені зіниці;
 • депресивні настрої, спроби суїциду;
 • відсутність або підвищений апетит;
 • хронічна спрага;
 • слабкість, швидка стомлюваність;
 • незв’язна мова, дезорієнтація, порушена координація.

Як переконати наркомана лікуватися від наркотиків

Спочатку потрібно зрозуміти, що під впливом психостимуляторів людина сприймає світ і поводиться неадекватно. Поставити точний діагноз зможе тільки нарколог Тернопіль, але переконати залежного відправитися на прийом буде непросто. Більшість наркоманів відмовляються від терапії, не бажаючи визнавати хворобу або заявляючи про здатність впоратися з потягом до наркотиків самостійно. Природно, робити нічого вони не будуть, і стан продовжить погіршуватися.

Є кілька способів переконання хворого звернутися до лікаря:

 1. Донесення інформації про безпеку та результативність сучасних методик лікування наркоманії.
 2. Залучення людини, яка є для залежного авторитетом.
 3. Бесіда про майбутнє, наслідки прийому психоактивних препаратів.
 4. Демонстрація на реальних прикладах, до чого призводить захоплення наркотичними речовинами.
 5. Відеофіксація поведінки родича після чергової дози амфетаміну, метадону, кокаїну тощо.

Чого не варто робити однозначно, так це слізно просити, апелювати до совісті, почуття провини, обмежувати свободу пересувань або домагатися неусвідомлених обіцянок. Подібні методи приведуть тільки до збільшення кількості сімейних сварок.

Що робити, коли наркоман не хоче лікуватися

Перераховані вище способи переконання спрацьовують не завжди, і в певний момент родичам потрібно визначитися – продовжувати намагатися, припинити спроби або робити радикальні кроки для позбавлення від наркоманії. З огляду на нестабільність психічного стану, прогресію симптомів і стійке небажання хворого щось робити заради порятунку власного життя, найбільш розумним буде проконсультуватися з наркологом і психологом. На прийом можна приїхати без наркомана (якщо він категорично проти), щоб обговорити ситуацію, що склалася та отримати об’єктивну оцінку професіонала.

Як лікувати наркомана (Тернопіль) без його згоди

Навіть якщо всі спроби мотивувати хворого виявилися безуспішними, не варто опускати руки. Наш центр надає допомогу в найскладніших ситуаціях, в тому числі коли залежний відмовляється приймати хворобу і починати терапію. Використовуючи перевірені психологічні методики, наші фахівці домагаються ситуативної згоди на госпіталізацію.

Ми нікого фізично не змушуємо лягти в стаціонар, адже примусове лікування не дає довгострокових результатів – якщо в глибині душі залежний не хоче одужати, ніхто йому не допоможе. Наша мета – викликати бажання виправити життя і перестати вживати небезпечні речовини. Впливаючи на підсвідомість, лікарі переконують розпочати лікування негайно. Як тільки згода отримана, хворому проводять детоксикацію і розробляють персональну програму реабілітації. Саме комплексне лікування наркоманії Тернопіль дозволяє досягти пролонгованого ефекту і запобігти рецидивам.