Медичне кодування наркоманії

Медичне кодування наркоманії

Навіть на ранній стадії залежності від психоактивних речовин людині необхідно звернутися в наркологічний центр, щоб пройти комплексне лікування. Процес позбавлення від патологічного захоплення займає не один місяць і складається з декількох етапів, один з яких – позбавлення від фізичної потреби в психостимуляторах. У центрі «Нове життя» хворим для цього проводять медичне кодування – процедуру, яка спрямована на усунення задоволення від препаратів, що затуманюють свідомість, за допомогою спеціальних ліків. Кодування дає відмінні результати при наркозалежності 1 і 2 ступеню, відрізняючись рядом переваг в порівнянні з іншими методиками:

 • швидкий позитивний ефект;
 • відсутність хворобливих відчуттів від підшивки завдяки сучасним анальгетиків;
 • можливість коригування терміну дії препарату;
 • застосування на різних етапах терапії – кодування застосовується в період після детоксикації з метою створення сприятливих умов для психоемоційної реабілітації, а також при виписці для профілактики рецидивів;
 • адекватна вартість;
 • відсутність обмежень по комбінуванню з іншими способами лікування наркоманії.

Що таке наркоблокатори

При медикаментозному кодуванні використовуються наркоблокатори – особливі лікарські засоби, компоненти яких проникають в кров і блокують природні механізми отримання залежним «кайфу». Якщо після міні-операції людина прийме амфетамін, спайс або інший психостимулятор, то задоволення не отримає, а от сильна інтоксикація їй гарантована. Таким чином, наркотики починають сприйматися як джерело дискомфорту, а не ейфорії, свідомість поступово прояснюється і виникає усвідомлення необхідності лікування.

Як проводиться кодування від наркотиків

Доцільність проведення процедури визначає нарколог Чернівці після огляду, спілкування з хворим, отримання результатів аналізів і перевірки на відсутність протипоказань. Ключова умова – відсутність психоактивних речовин в організмі, відповідно, за 7-8 днів пацієнт повинен перестати колотися, нюхати та іншим способом вживати наркотики. Як варіант – пройти детоксикацію в стаціонарі або процедуру УШОД, щоб очиститися від токсинів.

Безпосередньо перед кодуванням з наркозалежним розмовляє психолог для закріплення у свідомості та підсвідомості бажання вилікуватися. Саме введення ліків виконується в стерильній операційній в стаціонарі під місцевим наркозом – хірург-нарколог акуратно розрізає шкіру, встановлює імплант і накладає шви.

Препарати для кодування від наркотиків

Для формування стійкого неприйняття психостимуляторів застосовуються ліки на основі налтрексону і налоксону. Вони продемонстрували найвищу ефективність як блокаторів опіоїдних рецепторів. При підшивці вдається підтримувати певний рівень препарату в крові, що не дозволяє пацієнтові відчувати задоволення в разі прийому ПАР.

Підшивка від наркотиків: протипоказання

Першочерговим завданням лікарів при наданні допомоги наркозалежним є надання безпечного лікування. Тому перед підшиванням нарколог обов’язково отримує письмову згоду пацієнта і перевіряє, чи немає у нього протипоказань для кодування. До них відносяться:

 1. Вагітність, період грудного вигодовування.
 2. Системні захворювання серцево-судинної, кровоносної системи в запущеній формі.
 3. Недавній інсульт або інфаркт.
 4. Психічні розлади.
 5. Активна фаза інфекції або запального процесу, що супроводжується високою температурою, ознобом тощо.
 6. Присутність в організмі наркотичних речовин.
 7. Похилий вік.
 8. Цукровий діабет та інші порушення ендокринної системи.
 9. Діагностована онкологія будь-якого ступеню і локалізації.
 10. Важкі захворювання печінки, нирок.

Коли немає можливості закодувати наркомана медикаментозним способом, лікар підбирає альтернативний варіант – психологічний вплив.

Скільки часу триває ефект від кодування наркозалежності

Терміни кодування можуть варіюватися залежно від побажань хворого, його стану здоров’я і поставлених цілей терапії. Регулювати тривалість ефекту можна за допомогою зміни дозування препарату, що вводиться в організм. Лікар розраховує оптимальну кількість ліків з урахуванням різних факторів, серед яких вік, стать, вага тощо. Як правило, процедуру роблять, щоб виключити ризик рецидиву протягом 3, 6, 12, 18 і 24 місяців. Даного періоду досить, щоб пройти курс психокорекції та соціальної адаптації, які дозволяють впоратися з першопричинами хвороби, сформувати установку на підтримку здорового способу життя.

Безпечне, ефективне і доступне за ціною лікування для наркоманів Чернівці пропонує наш перевірений наркологічний центр, куди ви можете звернутися цілодобово, написавши в онлайн-чат або зателефонувавши за номерами (099) 427-93-03, (098) 904-73-73.