Алкоголізм – втеча від реальності

Алкоголізм – втеча від реальності

Лікування алкоголізму Чернівці – якщо набрати таку назву в пошуковому рядку, можна побачити наркологічний центр «Нове Життя» і не тільки. Адже лікування алкозалежності – дуже важливий етап для кожного хворого. Таких центрів дуже багато по країні. Якщо переглянути офіційну статистику, можна побачити, що у наш час від алкоголізму страждає дуже багато людей. На жаль, не всі сприймають це за щось страшне та небезпечне.

Причини розвитку алкоголізму

Не так давно, лікарі віднесли поняття «алкоголізм» до хвороби, яку потрібно лікувати. Якщо людина починає вживати алкоголь у 20 років, то алкоголіком він стає приблизно вже в 30-35 років. Причини виникнення цієї хвороби різноманітні.

  1. Спадковість. У сім’ях, де алкоголь вживають на кожне свято або просто після роботи, маленькі діти із самого дитинства сприймають це як щось звичайне. Тому у дорослому віці, переймають таку модель поведінки і теж починають вживати цей небезпечний напій. Алкогольна залежність розвивається у дітей батьків-алкоголіків в 10 разів вище, ніж у непитущих сімей.
  2. Психологічні причини. У нашому житті повсякденні проблеми вирішуються по-різному. Деякі – за допомогою алкоголю, який на певний час забирає зі справжньої реальності та створює відчуття відсутності проблем. Сукупність таких факторів, як вплив батьків, особистий досвід, навколишнє суспільство також є поштовхом до виникнення пияцтва.
  3. Фізіологія людини. Такі причини шкідливої звички полягають в біохімічних процесах людини, яка пиячить. Чим більше вона вживає алкоголю, тим швидше продукт виводиться з неї, тим більше хочеться вживати його знову.
  4. Соціум. Багато залежить від навколишнього середовища та традицій, яких воно притримується.

Формування алкогольної залежності

Залежність виникає через доволі тривале та регулярне вживання алкогольних напоїв. Спочатку це просто спосіб розважитись, відзначити якусь подію або просто здатися найкращим в компанії. Але крок за кроком шкідлива звичка заповнює собою всі сфери життя людини. Найгірше, що людина цього не помічає, і вже не може ні фізично, ні психологічно обходитися без шкідливої звички. Виникає постійне бажання вживати алкоголь. У цій ситуації без сторонньої допомоги не обійтися.

Методи лікування алкоголізму

Без бажання самого хворого почати лікуватись, всі заходи завчасно будуть неуспішними. Перш за все, людина має сама усвідомити, що проблема існує, й мати величезне бажання і віру в те, що в неї все вийде. На даний момент існує багато ефективних методів лікування, котрі підбираються індивідуально для кожного алкоголіка. Важливо, щоб до початку обраного способу лікування, людина не вживала алкоголь протягом 14 днів. Не слід нехтувати протипоказаннями для застосування кожного з методів:

  • гіпноз;
  • імплантація;
  • психотерапевтичний метод;
  • медикаментозні втручання;
  • кодування;
  • підшивка від алкоголізму;
  • нетрадиційна медицина.

Вищеперераховані методи найчастіше комбінують між собою, щоб досягти найкращого ефекту. В кожного з них є свої плюси та мінуси. Всі ці методи покликані викликати почуття відрази від алкоголю, блювоту, жар, запаморочення, якщо раптом хворий вирішить знову вживати його після лікування. Під час лікування дуже важлива підтримка тих, хто знаходиться поруч із хворим, у якого може виникнути депресія, алергічні прояви або неконтрольовані емоційні спалахи. Є також і сумнівні методи лікування, такі як: відеофільм з 25 кадром, не зареєстровані та не сертифіковані апаратні методики та лікування без відома хворого. Тому при виборі клініки, досвідченого фахівця, або методу лікування, необхідно бути дуже обережним.

Реабілітація алкозалежних та повернення до нормального життя

Під час реабілітації, кваліфіковані фахівці допомагають хворим знайти сенс життя, отримати мотивацію, навчитися критикувати себе та об’єктивно оцінювати власні дії. Вони забезпечують цілодобову підтримку людям на стадії одужання, проводять майже не щоденні лекції на теми плюсів ведення здорового способу життя, користі спорту та здорового харчування. Одним з найефективніших методів реабілітації є створення психологічних груп, де проводиться оцінювання факторів і подій, які стали причиною алкоголізму, втрат, які понесла людина, коли стала пиячити, і що робити надалі, щоб не повертатись до шкідливої звички. У таких групах, кожна людина розповідає про своє життя і про причини, які змусили звернутися до реабілітаційного центру. Всі ці заходи повертають людину не тільки до соціуму, але й допомагають відновити довіру до навколишнього світу. Крім групових занять, є ще індивідуальні.

Реабілітаційний центр Чернівці, Дніпро, Київ або Полтава є в будь-якому великому місті України. Необхідно лише бажання, віра в одужання та підтримка рідних, щоб побороти таку тяжку недугу.