Медико-психосоціальна реабілітація наркозалежних

Медико-психосоціальна реабілітація наркозалежних

Наркоманія – страшна хвороба, яка все частіше зустрічається в сучасному суспільстві. Якщо Ви дізналися, що близька Вам людина або родич потрапив в капкан наркотичної залежності, не варто впадати у відчай. Щоб вилікувати наркомана в Рівному, зверніться за допомогою в наш реабілітаційний центр «Нове Життя».

Для повноцінної терапії необхідно проходження комплексної медико-психосоціальної реабілітації. Такі послуги наш центр надає в Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській, Рівненській, Чернівецькій, Хмельницькій областях. Ми використовуємо ефективні реабілітаційні програми, які дозволяють домогтися позитивної динаміки в лікуванні наркозалежних.

Що являє собою медико-психосоціальна реабілітація наркоманів

Медико-психосоціальне відновлення є невід’ємною складовою процесу одужання наркозалежних пацієнтів. Після закінчення курсу медикаментозної детоксикації робота з хворими ведеться і по інших напрямках, що дозволяє закріпити позитивні результати терапії.

Ефективним лікування для наркоманів в Рівному буде тільки в тому випадку, якщо воно охоплює фізіологічні, психологічні, а також соціально-духовні аспекти. Якщо хворий зміг повернутися до нормального життя, і відсутній ризик рецидиву, одужання вважається повноцінним.

Для лікування наркозалежних пацієнтів зазвичай застосовуються різні методи психологічного впливу. Однак всі вони спрямовані на те, щоб навчити хворого радіти життю і справлятися з труднощами без наркотиків. Зазвичай психосоціальне відновлення включає в себе такі методи, як:

 • гіпноз;
 • релаксація;
 • арт-терапія;
 • групова психотерапія;
 • трудотерапія.

Гіпноз прищеплює огиду до наркотиків і зміцнює волю пацієнта, релаксація з елементами самонавіювання є відмінним доповненням основних методик.

Важливою складовою терапії є арт-терапія, яка сприяє розкриттю творчого потенціалу. Вона допомагає хворому відволіктися від проблем, пов’язаних з наркотиками. Не меншу важливість мають групові сеанси психотерапії. Вони допомагають пацієнтам навчитися будувати модель спілкування з оточуючими. Але і важливість трудотерапії також не можна недооцінювати, адже вона дисциплінує і відволікає від проблем.

Лікування наркозалежності (Рівне) та важливість соціальної реабілітації в ньому

Успішною може вважатися тільки комплексна терапія, яка охоплює психологічні та соціальні аспекти. Саме тому не можна обмежуватися тільки медикаментозною терапією.

Часто після закінчення прийому спеціалізованих препаратів у наркозалежних пацієнтів трапляються рецидиви, оскільки на цьому етапі вдається придушити тільки фізичну залежність. Але психологічний потяг до наркотиків все ж залишається.

Особливо важко рецидиви переживають родичі. Вони бачать, як близькій їм людині стає краще, але через час вона знову повертається до згубної звички. Саме тому потрібно пройти повний курс терапії, в тому числі етап психосоціальної реабілітації, яка виконує ряд важливих завдань:

 • в 10-20% випадків сприяє самостійній відмові від наркотиків;
 • дозволяє більшості пацієнтів вийти із зони «наркотичної субкультури» і реінтегруватися їм в суспільство;
 • подовжує життя наркозалежним хворим з низьким реабілітаційним потенціалом;
 • покращує психологічний і емоційний фон, соціальне функціонування, міжособистісні відносини пацієнта.

Соціальна реабілітація також сприяє відмові наркозалежних людей від протиправної діяльності.

Медико-психосоціальна реабілітація наркоманів в наркологічному центрі «Нове життя» Рівне

У нашому реабілітаційному центрі можна пройти лікування наркозалежності, засноване на застосуванні перевірених методик медико-психосоціальної реабілітації пацієнтів. Комплексна терапія включає такі етапи:

 • мотивація;
 • медичний огляд;
 • стаціонарне лікування;
 • реабілітація;
 • ресоціалізація;
 • адаптаційна програма.

У програму лікування входить кілька найважливіших етапів, які дозволяють повністю повернути наркозалежного пацієнта до нормального життя. Серед них активний, навчальний, благодійний, психологічний, трудовий, творчий етап, а також етап співзалежності та навчання. Кожен з них виконує певні завдання і має особливу важливість в складі комплексної терапії. Лікування наркоманії в Рівному здійснюється з дотриманням принципу анонімності. При необхідності спеціалісти центру можуть виїхати в будь-який населений пункт України, щоб провести з наркозалежним мотиваційну бесіду.