Лікування наркоманії за допомогою наркоблокаторів

Лікування наркоманії за допомогою наркоблокаторів

Звертаючись у наркологічний центр Вінниця, наркозалежні та їхні родичі хочуть отримати кваліфіковану допомогу в боротьбі із залежністю, причому з гарантією від зривів. Одним з ефективних способів запобігти поверненню до небезпечного захоплення є наркоблокада. Це вид медикаментозного кодування, при якому в організм хворого вшивають капсулу зі спеціальною речовиною, здатною пригнічувати вплив психоактивних речовин. Як і інші методи боротьби з наркотичною залежністю, імплантація має свої показання та протипоказання, про які ми розповімо далі.

Що таке наркоблокатори

Людина, залежна від кокаїну, героїну, амфетаміну або синтетичних наркотиків, звикає відчувати ейфорію при їх вживанні. При цьому її тіло і психіка страждають від кожної дози, тому якнайшвидше необхідно почати лікування і відмовитися від прийому психоактивних речовин. Наркоблокатори – особливі препарати, які після вшивання не дозволяють отримувати очікуваний кайф, допомагаючи залежному вилікуватися і даючи можливість сконцентрувати зусилля на психоемоційній реабілітації. Найбільш широко використовуваними засобами боротьби з наркотичною залежністю є налтрексон, антаксон і налоксон.

Застосування ліків для кодування має досить багато переваг:

 • прийнятна вартість процедури;
 • безболісність завдяки використанню місцевої анестезії;
 • швидкість процедури і варіативність тривалості впливу на організм, що дозволяє підбирати дозу і термін в індивідуальному порядку;
 • висока ефективність і безпека, які забезпечують якісні медикаменти та високий рівень кваліфікації хірурга;
 • сумісність із психологічним кодуванням та іншими лікувальними методиками.

Застосування наркоблокади актуально тільки для тих хворих, які отримали психологічну допомогу і прийняли рішення перестати приймати штучні стимулятори. Кодування не формує відразу до наркотиків, а просто не дає отримувати від них задоволення, тому якщо не перемогти залежність на рівні психіки, то відразу після закінчення дії капсул людина знову почне нюхати або колотися. Зате, якщо людина усвідомила небезпеку повернення до згубної пристрасті, імплантація допоможе не зірватися в перший рік після відмови від наркотиків, який вважається найскладнішим і ризикованим з точки зору рецидивів.

Етапи кодування від наркотиків

Домогтися успішного проведення імплантації можна при дотриманні декількох умов:

 • усвідомлена і добровільна згода на процедуру;
 • відсутність протипоказань для підшивки;
 • використання якісних ліків у правильно підібраному дозуванні;
 • професіоналізм і досвідченість лікаря, який проводить мініоперацію;
 • дотримання наркоманом рекомендацій після введення капсули.

Оскільки мова йде про оперативне втручання, закодуватися за допомогою наркоблокади можна тільки у наркологічному центрі (на дому процедура не проводиться) з використанням стерильного інструментарію та сертифікованих препаратів. Процес проходить поетапно:

 1. Нарколог Вінниця, до якого ви звертаєтеся, проводить огляд, вивчає анамнез, призначає додаткові аналізи для оцінки стану хворого. На підставі отриманої інформації рекомендується класична або ультрашвидка детоксикація організму.
 2. Після виведення токсичних речовин лікар призначає день кодування. Для формування глибинного прагнення вилікуватися перед підшивкою пацієнт спілкується з психологами.
 3. Імплантація наркоблокатора відбувається під місцевою анестезією, що виключає сильні болісні відчуття. Спочатку в обраному місці (найчастіше під лопаткою, куди самостійно дістатися хворому проблематично) робиться надріз після обробки шкіри антисептиком. Хірург акуратно поміщає туди капсули і зашиває рану, яку покривають стерильною пов’язкою. Дія ліків починається в середньому через 30-60 хвилин.
 4. Для повноцінного одужання наркоману рекомендують пройти повний курс реабілітації, який дозволить мінімізувати ймовірність рецидиву і забезпечити якнайшвидше повернення людини в соціум.

Тривалість ефекту після імплантування наркоблокатора

Кожному пацієнту підбирається певний препарат і доза з урахуванням його статі, зросту і ваги, віку, наявності супутніх захворювань, загального стану здоров’я, а також стажу залежності і виду прийнятих наркотиків. В основному підшивку роблять на 3-18 місяців в залежності від ймовірності рецидиву, рекомендацій лікаря і побажань самого хворого.

Щоб процедура дозволила не тимчасово позбутися залежності, а допомогла назавжди змінити життя на краще, відмовившись від вживання стимуляторів, слід задуматися про комплексну терапію. Стаціонарне лікування наркоманів Вінниця в центрі «Нове Життя» надасть можливість перемогти хворобу на рівні фізіології і психіки абсолютно анонімно і за індивідуально складеною програмою.