Що таке легкі наркотики

Що таке легкі наркотики

З XX століття поширене поняття – легкі наркотики, особливо воно популярно серед молодих людей. Але чи дійсно вони нешкідливі, як каже їх назва? Ні в якому разі. Будь-які наркотичні речовини зумовлюють руйнівний вплив на організм. Чуючи назву,  багато обманюються вважаючи, що вживання не відіб’ється на здоров’ї. Які речовини відносяться до легких? Поговоримо докладніше.

Види легких наркотичних засобів

Легкі наркотики не медичний термін, оскільки вживання будь-яких подібних препаратів впливає на психіку, мозкову активність і стан організму в цілому. Чому ж ряд засобів вивели із загальної класифікації? Є 3 причини, які досить спірні:

 1. Вважається, що наркотики на кшталт LSD або марихуани, завдають менше шкоди. Нічого подібного, вони провокують залежність, руйнують організм і особистість.
 2. Легалізація – як то кажуть, що не заборонено, то дозволено. Щоб залишатись в правовому полі, хіміки постійно працюють над синтезом так званих “дизайнерських” наркотиків. Їх не встигають внести в список заборонених, але  їхній вплив не стає менш згубним. 
 3. «Клубні» наркотики, які використовують, щоб підвищити градус веселості молодь теж називає легкими, бо їх не заведено вживати щоденно. Але вони теж викликають залежність. 

Поширені види легких наркотиків

 • Марихуана – найпопулярніша психоактивна рослина (конопля).
 • Спайс – синтетичні суміші для куріння. Вони мають склади з різною силою і типом впливу, іноді їх продають під виглядом звичайної марихуани. Але вони значно сильніші за впливом, що може призводити до психозів та суїцидальних дій. До недавнього часу були легальні.
 • Насвай – комбіновані тютюнові суміші, які вживають перорально. Їх небезпека полягає в доступності та легальності. Популярний наркотик серед підлітків та спортсменів через седативну дію та низьку вартість. 
 • Галюциногени та ейфоретики – їх відносять до легких, бо вони не викликають фізіологічної залежності, але ж про психологічну всі забувають.
 • Солі – група синтетичних препаратів, що впливають як стимулятори. Зазвичай це схожі на амфетамін та мефедрон дизайнерські наркотики. Вони є тяжкими, але ще не встигли стати забороненими. 

Вплив легких наркотиків на організм

Галюциногени та ейфоретики впливають на рецептори СВ1, що відповідають за відчуття задоволення та ейфорії. Бомбардування мозку великими дозами цих речовин може викликати депресію, психоз, проблеми із репродуктивною системою.

У препаратах рослинного походження (марихуана, спайс) діють каннабіноїди ТГК та СБД, викликають змінені стани свідомості, можуть згубно впливати на апетит, репродуктивну систему та печінку. У насваї основна діюча речовина – нікотин, який при тривалому контакті зі слизовими оболонками викликає рак. 

Так звані солі – мають найбільш згубний вплив, найшвидше викликають залежність та виснажують організм, адже наркоман під час ловлі кайфу не хоче пити, їсти, але багато рухається. Згубно впливають на печінку, нирки, нейромережу.

Яку шкоду завдають легкі наркотики?

Наркотики невідворотно впливають на психіку людини. Змінюється поведінка, наркоман стає дратівливим, озлобленим. Куріння марихуани загрожує появою раку гортані, та легенів. Збільшується небезпека появи хвороб дихальних шляхів.

Наслідки залежності від хімії дуже важкі. Страждає інтелект і пам’ять, неможливо зосередитися навіть на розмові. Швидко виробляється руйнування органів – мозок, печінка, репродуктивна система і нирки. З’являються психічні розлади. При передозуванні, якщо моментально не вжити заходів, солі можуть привести до летального результату. Шкода легких наркотиків не менша, ніж від важких. Допомогти уникнути наслідків може своєчасне звернення до психолога і нарколога.

Лікування наркоманії

У всьому світі, за даними ВООЗ, попри боротьбу з наркоманією, налічується близько 15 мільйонів людей з розладами здоров’я, що виникли через вживання психоактивних речовин. Тому закривати очі на виниклі ознаки наркотичної залежності у рідних і близьких, відкладати лікування, замовчувати існування проблеми згубно.

Які є способи допомогти близьким, якщо з’явилася наркозалежність? 

Вилікувати наркомана допоможуть лише фахівці. Реабілітаційний центр Львів «Нове життя» надає комплексну допомогу. Важливо, якомога раніше звернутися до лікаря, тоді можливо швидше та з меншими витратами повернути людину до нового життя. 

Як переконати наркомана прийняти допомогу лікарів?

Хворий буде до останнього опиратись лікуванню. Радимо вам наступний алгоритм дій.

 1. Озвучити свої переживання всією сім’єю та запропонувати підтримку.
 2. Заздалегідь вибрати відповідний за умовами і цінами реабілітаційний центр. 
 3. Запропонувати лікування.
 4. Згадати таку можливість, як анонімне розміщення. 
 5. Якщо нічого не дає результату, можна залучити психолога-мотиватора реабілітаційної клініки “Нове життя”, який приїде до вас додому та гарантовано вговорить наркомана почати лікування.