Групова терапія алкозалежних

Групова терапія алкозалежних

Групова психотерапія – вид психотерапії, у рамках якої формується група людей, яка регулярно зустрічається під керівництвом фахівця для розв’язання питань, що вимагають психотерапевтичного втручання.

Позитивний вплив групової терапії на лікування алкозалежних

Вперше позитивний вплив групової терапії на процес кодування алкоголізму відмітив фахівець з внутрішніх хвороб Джозеф Херши Пратт.

Після закінчення кількох сеансів терапії вже була помітна позитивна динаміка: пацієнти Пратта йшли на поправку навіть швидше, ніж ті, хто отримував дороге лікування.

Сам термін “групова психотерапія” уперше був спожитий Якобом Морено в 1925 році, коли йшла розробка його методу психодрами, який, по суті, і є груповою терапією (разом з соціодрамою). 

В роки Другої світової війни практика групової психотерапії отримала особливе поширення, оскільки кількість пацієнтів значно зросла, а число фахівців не дозволяло проводити індивідуальні консультації. 

На сучасному етапі групова психотерапія як і раніше користується популярністю, попри те, що велике число і її супротивників.

Як визначити необхідну кількість сеансів групової психотерапії алкозалежних

Частота зустрічей варіюється від однієї до п’яти в тиждень. Оптимально може бути дворазове відвідування в тиждень, оскільки важко збирати амбулаторну групу частіше. Зазвичай вони зустрічаються один раз в тиждень, але досвід показує, що така тривала перерва погано переноситься пацієнтами. 

Часто в житті пацієнтів відбувається дуже багато що, що ми не можемо ігнорувати, і група переходить від інтеракційної моделі до форми розв’язання кризи. Коли група зустрічається частіше за один раз в тиждень, її енергія зростає, зустрічі стають тривалішими, група працює над питаннями, поставленими на попередньому тижні, а увесь процес набуває характеру єдиної зустрічі.

Покращення психічного здоров’я алкоголіків після групової терапії

Результати показують, що групова терапія приносить свої корисні плоди швидко. Лікування алкоголізму Хмельницький є набагато швидшим і продуктивнішим, якщо визнати його на ранніх стадіях. Завдяки груповим заняттям залежні почувають себе в безпеці, розуміють, що вони не одні з подібними проблемами і сміливо приймають всю серйозність ситуації.

Вивід із запою – це пропонує наркологічний центр “Нове життя”, котрі борються із залежностями активно та професійно.

Пам’ятайте про своє здоров’я завжди і не забувайте, що радіти життю можна і без додаткових “допінгів”.