Чим характеризується третя енцефалопатична стадія алкоголізму

Чим характеризується третя енцефалопатична стадія алкоголізму

Третя або вихідна стадія алкоголізму характеризується деградацією особистості, незворотними змінами психіки та порушеннями з боку внутрішніх органів. Людина відчуває інтенсивний і безконтрольний потяг до алкоголю, тому потребує лікарської допомоги. Наш наркологічний центр «Нове життя» пропонує ефективну програму лікування алкоголізму, яка включає 8 етапів.

За 13 років успішної роботи нам вдалося повернути до нормального життя тисячі алкозалежних людей. Лікування проводиться в умовах повної анонімності. Ми гарантуємо позитивні результати терапії навіть у важких випадках.

Симптоми 3 стадії алкоголізму

Показовою ознакою енцефалопатичного алкоголізму є той факт, що хворий потребує набагато меншої дози спиртного, щоб досягти сп’яніння. Багато хто приймає це як позитивний фактор і робить помилку. Якщо хворий почав скорочувати дозування спиртного, це не означає, що залежність відступає – вона, навпаки, прогресує. Вихідна стадія захворювання має кілька характерних ознак:

  • Тотальна алкогольна амнезія. На 1-2 етапі розвитку патологічного стану можливе випадання з пам’яті деяких проміжків часу, але на останньому – хворий може взагалі не пам’ятати, що з ним відбувалося в найближчим часом.
  • Рвотний рефлекс. На початковому етапі розвитку нудота і блювота є захисною реакцією організму. З настанням наступного етапу розвитку патологічного стану вони повністю зникають, але на початковій стадії – повертаються, як свідчення абсолютної непереносимості спиртного.
  • Запійний синдром. Перші ознаки запойного стану з’являються ще на другому етапі алкоголізму, а на останньому – фізіологічна і психологічна залежність тільки посилюється. В цьому випадку хворим часто потрібне виведення із запою Чернівці, щоб зняти гострий прояв хронічної залежності від спиртного.
  • Зміна запойного процесу. Якщо на перших двох етапах розвитку алкоголізму запій триває не більше 5-7 днів, то на останній може тривати від 14 днів до декількох місяців. У цей період відбувається повне затемнення свідомості, нехтування моральними нормами.
  • Відсутність апетиту. Для хворих на енцефалопатичній стадії алкоголізму характерно практично повна відсутність почуття голоду, внаслідок чого відбувається різка втрата ваги. Цей механізм обумовлений двома чинниками – виснаженням травної системи і патологічними змінами в корі головного мозку.

Крім того, вихідна стадія алкогольної залежності супроводжується полінейропатією. Це стан, при якому руйнуються периферичні нерви. Відбувається атрофія м’язів, шкіра набуває відтінок синяви, знижується чутливість в ступнях і кистях рук.

Фізичні зміни в організмі алкозалежної на останній стадії алкозалежності

Згубний вплив спиртного призводить до розвитку патологічних змін в організмі. Найбільш критичними вважаються порушення центральної нервової системи. Внаслідок руйнування оболонки еритроцитів відбувається закупорка судин і, як наслідок, розвивається кисневе голодування. Через дефіцит кисню в крові гинуть нейрони головного мозку, що часто призводить до розвитку психозів, галюцинацій, анемії, епілепсії.

Через зниження прохідності судин також страждає серцево-судинна система. Зміна складу крові, утворення аневризм підвищує ризик розвитку геморагічного інсульту. На тлі патологічних змін, викликаних алкогольною залежністю, у хворих часто розвивається гіпертрофія міокарда, що в свою чергу призводить до розвитку стенокардії і раптової смерті.

Чи не менше страждає і травна система, нирки, печінка. Тривале вживання спиртного запускає незворотні процеси, які призводять до розвитку смертельного захворювання – цироз печінки. Внаслідок сильної алкогольної інтоксикації знижується функціональність нирок, виникають набряки, шкіра стає синюшною. У деяких хворих розвивається хронічна ниркова недостатність, яка практично не піддається лікуванню.

Лікування третьої стадії алкоголізму в реабілітаційному центрі «Нове життя»

На жаль, в критичних випадках дати позитивні прогнози щодо лікування алкозалежних пацієнтів досить складно. З огляду на той факт, що тривала алкогольна інтоксикація призводить до незворотних змін в організмі. Але шанс на одужання у таких пацієнтів є, незважаючи на те, що процес лікування займає чимало часу.

Вилікувати алкоголіка в Чернівцях можна в реабілітаційному центрі «Нове життя». Ми підбираємо ефективні програми реабілітації з урахуванням стану пацієнтів. Фахівці нашого центру використовують комплексний підхід до лікування алкозалежних хворих, що в більшості випадків дає позитивні результати.