Де і як можна вилікувати наркомана

Де і як можна вилікувати наркомана

Наркоманія – це залежність, яка сьогодні стала однією з гострих проблем сучасного людства. Вживання наркотиків змушує наркомана здійснювати ганебні речі, руйнувати своє життя і життя своїх близьких, часто йти на злочини. Вживаючи наркотики, людина перестає розуміти, наскільки страшна ситуація складається навколо неї. Постійна дія наркотиків руйнує головний мозок, що призводить до спотвореного сприйняття дійсності, втрати здатності проводити аналіз ситуації, розуміти її нюанси і знаходити вихід зі складних ситуацій. Допомогти в такій ситуації може наркологічний центр Чернівці, де працюють спеціалісти високої кваліфікації.

Лікування наркозалежності в домашніх умовах

Спроби самостійно впоратися з проблемою робили багато тих, хто зіткнувся з проблемою наркоманії. Звичайно, відомі випадки, коли наркоману вдавалося самому побороти проблему, однак це відбувалося на ранніх стадіях захворювання, а наркоманія – це захворювання. Однак досягнутий в таких випадках ефект має короткочасний характер.

Спроби впоратися з проблемою в домашніх умовах мають свої позитивні сторони, в числі яких:

  • економія коштів. З огляду на те, що наркоман, вживаючи наркотичні засоби, ставить в більшості випадків бюджет сім’ї під загрозу бути витраченим на чергову дозу, відсутність оплати за лікування стає можливістю заощадити гроші;
  • контроль процесу. З одного боку, родичі, члени сім’ї спостерігають за тим, як протікає процес одужання. Але з іншого боку, такий досвід абсолютно даремний, адже надати реальну допомогу може тільки нарколог Чернівці, тому процес абстиненції (ломки) після відмови від прийому наркотиків буде протікати болісно;
  • спроби самостійно побороти згубну звичку можуть стати емоційно травматичними. Тому оптимальним рішенням для тих, чиї близькі потрапили в залежність від прийому наркотичних засобів, стане звернення до фахівців наркологічного центру «Нове життя».

Самостійне лікування наркоманії має і негативні наслідки:

  • в період абстиненції (ломки) наркоман, який вирішив впоратися з проблемою самостійно, не має можливості отримати кваліфіковану допомогу. Тільки перебування під наглядом кваліфікованих спеціалістів в стаціонарі наркологічного центру є для наркомана безпечним способом назавжди позбутися згубної звички;
  • намагаючись позбутися наркозалежності в домашніх умовах, наркомани часто відчувають нестачу сил для боротьби з непереборною тягою до вживання чергової дози. Переживаючи ломку, людині важко стримувати свої бажання, тому нерідко трапляються зриви, і наркоман знову повертається до наркотиків;
  • недолік лікування вдома і в складності здійснення контролю. Під дією наркотичних речовин змінюється психіка людини, вона стає брехливою, тому передчуваючи майбутній домашній арешт, наркозалежний прагне завчасно запастися речовинами, виявити які буде досить складно.

Встановити точні терміни, скільки триватиме лікування для наркоманів Чернівці, не зможе точно жоден спеціаліст. Навіть якщо в результаті самостійного лікування вдалося досягти позитивного результату, це не є гарантією того, що через два-три тижні людина не повернеться до своєї пагубної пристрасті і знову не почне вживати наркотики. Досягти бажаного результату, позбутися згубної звички і повернутися до нормального життя допоможуть спеціалісти наркологічного центру «Нове життя». Тут запропонують ефективний комплекс терапевтичних заходів, проходження яких є шансом на повернення до колишнього життя.

Амбулаторне лікування наркоманії (в Чернівцях) у реабілітаційному центрі «Нове життя»

Важливо розуміти, що досягти позитивного результату в лікуванні наркоманії можна тільки повністю усвідомивши проблему. Зрозуміти це допоможе спілкування і терапія, запропонована психологами центру. Багато хто повертається до наркотиків,  зазнавши складності періоду абстиненції або відміни наркотиків. Цей стан, що розвивається у людини після відмови від наркотиків, дійсно дуже болісний. Після відмови від чергової дози в організмі перестає вироблятися ендорфін, гормон, що викликає почуття ейфорії. На зміну задоволенню приходить безсоння, людину переслідують постійні болі, параноїдальні думки. Як пережити цей стан і отримати шанс повернутися до здорового життя, знають спеціалісти наркологічного центру «Нове життя», що мають багатий досвід у наданні допомоги тим, хто вирішив відмовитися від наркотиків і повернутися до здорового життя.