Як зрозуміти, що дитина почала вживати наркотики ?

Як зрозуміти, що дитина почала вживати наркотики ?

Дитина почала відводити очі, поводиться нервово, намагається уникати спілкування і перестала бачитися з друзями. Ці моменти змушують батьків турбуватися і перебирати в голові можливі причини, серед яких і наркоманія. Але як з точністю визначити, що це наркотики, а не, наприклад, стрес? Як не травмувати психіку підлітка

Поширена думка, що легкі наркотики не викликають звикання і можна разок спробувати – одна з основних причин виникнення подальшої залежності. Незміцнілий організм чутливий до хімічних речовин і швидко до них адаптується. Тому чим раніше виявиться проблема і почнеться лікування, тим менше постраждає організм і психіка дитини.

 

Ознаки вживання дитиною наркотиків

Ознак, які можуть допомогти визначити наркозалежність багато, вони діляться на непрямі і прямі. Непрямі не гарантують, що дитина наркоман, але повинні змусити батьків і близьких загострити увагу.

 

Непрямі ознаки наркозалежності

Зміна в поведінці. Поява скритності, часті відлучки з дому, уникання спілкування, таємні розмови по телефону. Згодом напруга зростає, а дитина відгороджується від близьких. Трапляються втечі з дому або відсутність вночі без пояснень. Також дитина починає брехати і хитрувати, втрачає інтерес до звичних речей.

Вираз підтримки наркотиків. Від розлогих фраз про легалізацію, до висловлювання категоричної думки про те, що наркотики нешкідливі. Наркозалежний любить говорити про наркотики, їх різновиди, методи виготовлення, а також часто розмови зводяться до безглуздості життя і розвитку.

Грошові витрати. Наркотики – задоволення не з дешевих. Стежте за тим, куди і скільки грошей витрачає дитина. Прохання значно підвищити суму на кишенькові витрати вже тривожний сигнал. Адже це може означати, що дитина тільки починає цікавитися наркотиками, а значить великий шанс припинити все на ранньому етапі. Також стежте за збереженням речей, адже наркомани схильні продавати особисті та домашні речі.

Зміна в настрої. Різкі переходи між пасивністю і активністю, несподівані ознаки повної апатії, необгрунтованої агресії, а також прояви настороженості й підозрілості.

Зовнішній вигляд. Блідість, набряклість кінцівок, червоні очі, коричневий наліт на язиці. Також в гардеробі починає переважати закритий одяг з довгими рукавами навіть влітку.

 

Прямі ознаки прийняття дитиною наркотичних речовин

Тут все не так однозначно і залежить від вживаної речовини. Якщо розглянути найпопулярнійші у молоді наркотики, виділяються:

  • Заспокійливі речовини, такі як барбітурати та бензодіазепіни. У цьому випадку стан буде схожий на алкогольне сп’яніння з невиразною мовою і непередбачуваною поведінкою.
  • Анаша і гашиш забезпечують нестримні веселощі, несподівані напади істеричного сміху, а також безпідставний страх, паніку, дивні рухи і неприродно розширені зіниці.
  • Стимулятори. Звужені зіниці, менша реакція на світло і блиск в очах. Дитина в такому стані активна, збуджена, балакуча, її рухи різкі, вона непосидюча, метушиться і переоцінює свої можливості. Також під стимулюючими речовинами неможливо заснути, але після проходження ефекту настає виснаження, млявість і пригніченість.

 

Що робити, щоб напевно дізнатися чи є дитина наркоманом

Зробіть аналіз, адже він з точністю визначить чи приймає дитина наркотики і які саме. Ідіть до професійного нарколога і здайте кров. Аналіз потрібно робити, як тільки з’явилися дивні симптоми, адже з часом речовина виводиться з крові і тест може не дати потрібного результату.

У разі, якщо не виходить змусити дитину здати кров, спробуйте умовити випорожнитися в баночку, а після віднесіть сечу на аналіз. У нашій клініці роблять такі аналізи. Також реабілітаційний центр “Нове життя” пропонує ефективне та індивідуальне лікування підлітків, а також консультування та проведення мотиваційних бесід з хворим і його близьким.