Як проходить лікування алкоголізму та інтоксикації – способи та особливості

Як проходить лікування алкоголізму та інтоксикації – способи та особливості

При безмірному і надто частому вживанню алкогольних напоїв може з’явитися такий стан, як алкогольне отруєння організму і тоді треба проводити лікування алкоголізму. Ступінь інтоксикації та правильний метод виведення токсинів із організму може визначити тільки досвідчений лікар – нарколог. Саме тому не слід самостійно намагатися зняти симптоми, краще звернутися за допомогою професіоналів в наркологічний центр «Нове життя».

Стадії алкогольної інтоксикації

Отруєння після прийому спиртних напоїв характеризується значними порушеннями у роботі організму, а саме його психічних та поведінкових функціях. Рівень залежить від дози прийнятого напою, часу останнього вживання та від особливостей функціонування тіла окремої людини. Фахівці виділяють 3 основні ступені інтоксикації, при яких в більшості випадків людина потребує лікування алкозалежності:

  1. Легка (при концентрації алкоголю від 0.5 до 1.5 проміле) – зовнішньо людина виглядає веселою, має чудовий настрій, впевнена в собі, балакуча та активна. Але при цьому з’являються порушення рухової координації та початкові вегетативні прояви – почервоніння обличчя, надмірна слиновиділення, прискорений пульс та дихання.
  2. Середня (до 2.5 проміле алкоголю в крові) – спостерігається уповільненням процесу мислення, відсутністю уважності, невиразністю мовлення та порушенням орієнтування у просторі та часі. Людина часто стає грубою та не може дати адекватну оцінку подіям, що відбуваються з нею. У неврологічній сфері характерне ще більше порушення рухової координації, хитка та невпевнена хода, порушення мовлення та послаблення чутливості.
  3. Тяжка (до 4 і вище проміле) – для неї характерна втрата свідомості та пасивне положення тіла, звуження зіниць та відсутність якоїсь реакції на больові, звукові та інші подразники. При великій концентрації алкоголю можлива зупинка дихання та летальні наслідки по причині гіпоксії, тому треба своєчасно провести лікування від алкоголю та його наслідків. Але хронічний алкоголік, який вживає спиртні напої багато років, може в даній стадії розмовляти та відповідати на поставлені питання.

Тривалість одного з таких станів залежить від віку людини, частоти та кількості вживаних напоїв, швидкості метаболізму тощо. Після двох останніх ступенів інтоксикації спостерігається сильний головний біль, нудота, блювання, тремтіння рук та ніг, запаморочення та слабкість. Це так зване похмілля, тобто виведення токсинів із організму і отруєння ними.

Професійне лікування алкоголізму та інтоксикації

Отримати допомогу можна в державних установах або спеціалізованих центрах. В останньому випадку можна розраховувати на більш уважне відношення до пацієнта, використання якісних медикаментів та можливість подальшої терапії до повного одужання.

Лікування алкозалежності завжди починається зі зняття симптомів інтоксикації, тобто проводиться зворотний процес – детоксикація. Вона проводиться як в клінічних умовах, так і вдома у алкоголіка (якщо стан на момент звернення не загрожує життю людини). Плюсом детоксикації в стаціонарі є можливість проводити подальшу реабілітацію та вмовити пацієнта на проходження повного терапевтичного курсу.

В основному виведення токсинів з організму проводиться лікарем таким чином:

  • оцінка стану та постановка діагнозу, визначення ступеню тяжкості;
  • підбір індивідуальної схеми лікування з урахуванням вікових факторів та стану здоров’я;
  • проведення інтоксикації за допомогою крапельниць або ін’єкцій медикаментозних препаратів.

Виведення продуктів розпаду може тривати як кілька годин, так і днів. Це залежить від тривалості вживання спиртного. Якщо ви помітили такі прояви у своїх близьких, рідних, треба негайно звернутися за допомогою, адже отруєння кожного разу загрожує незворотними наслідками та навіть смертю.

Особливості центру «Нове життя»

Центр давно розпочав свою роботу і на даний час має неабиякий досвід лікування від алкоголю різних ступенів тяжкості. Команда лікарів, психологів, психотерапевтів та іншого персоналу працює злагоджено та має в запасі багато різноманітних методів терапії, обирає найкращий із них в залежності від конкретної ситуації.

Також можна відмітити наступні переваги наркологічного центру:

  • повна конфіденційність даних про пацієнта та особливості його курсу лікування;
  • проведення психологічної робити з алкозалежним та людьми, які його оточують;
  • знаходження мотивації та нових способів взаємодії зі світом, людьми, де уже немає місця алкоголю;
  • допомога навіть після закінчення терапевтичного курсу.

Щоб скористатись допомогою центру достатньо подзвонити по контактному номеру телефону, також працює цілодобова телефонна лінія довіри. Ми пропонуємо лікування алкоголізму, котре характеризується стійким результатом та профілактикою подальших зривів.