Як позбутися залежності від марихуани

Як позбутися залежності від марихуани

Одним з видів психотропних речовин рослинного походження є марихуана, яка складається з окремих подрібнених частин конопель. За силою дії ця речовина дещо слабша за гашиш, який виробляють з суцвіть конопель. Канабіс, назва походить від грецького слова «конопель», представляє невеличкі кубики, які отримуються пресуванням. Куріння марихуани найбільш поширений спосіб вживання даного виду наркотичних засобів, але існують і інші шляхи, її вживають з напоями, додають до їжі.

Чому виникає наркотична залежність

Спеціалісти вважають, що вживання марихуани викликає два види залежності: фізичну та психічну. Вживання даної речовини відрізняється від використання важких наркотиків тим, що це не викликає важкої фізичної залежності, але регулярне куріння трави дуже скоро стає згубною звичкою, якої складно позбутися.

Важливо пам’ятати, що позбавитися психологічної залежності від вживання марихуани складніше, ніж куріння тютюну. Кваліфіковані спеціалісти наркологічного центру «Нове життя» допоможуть в лікуванні наркозалежності, позбавитися згубної звички вживати марихуану.

Психічна залежність від вживання марихуани досить сильна. Достатньо декілька разів вжити канабіс, щоби розвинулася психічна залежність, поява якої тягне за собою суттєве погіршення стану людини.

Як позбутися залежності від канабісу

Допомога фахівців потрібна, коли людина стає упевненою в тому, що вживання трави є єдиним засобом, за допомогою якого підвищується працездатність, покращується настрій, а пошуки чергової дози стають пріоритетним завданням. При регулярному курінні наркотику у людини спостерігається погіршення пам’яті, їй стає складно зосередитися, марихуана гальмує діяльність мозку. Крім тремору в руках, який є однією з ознак того, що людина вживає марихуану, може розвинутися тахікардія (прискорене серцебиття), спостерігатися підвищення артеріального тиску. Наслідками куріння марихуани є втрата апетиту, дратівливість, депресія.

Для того, щоб наркоман усвідомив наявність проблеми йому необхідна не тільки медична, але й психологічна допомога. Кожен з них має свої причини, а деякі не усвідомлюють, що призвело до вживання наркотичних речовин. Вилікувати наркомана допоможуть спеціалісти наркологічного центру «Нове життя», за умови, що він готовий кинути курити наркотик. Лікування залежності від вживання марихуани проводиться в декілька етапів:

  • Очищення організму, що дозволяє позбавити тканини та кровоносну систему токсичних речовин.
  • Симптоматичне лікування, яке передбачає використання медикаментозних засобів, надання психологічної допомоги, проведення процедур, які мають загально зміцнювальну дію.
  • Реабілітація після лікування наркоманії. Допомога пацієнту в психологічній та соціальній адаптації.

Для проведення детоксикації в клінічних умовах використовують спеціальну апаратуру. За допомогою крапельниць пацієнту вводиться фізичний розчин, глюкоза, препарати, які мають захистити мозок і стимулювати роботу кровоносної системи. У важких випадках використовуються апаратні методи очищення плазми крові.

Використання медичних препаратів дозволяє пацієнту позбавитися психологічної залежності, а також патологічної симптоматики. Вживання таких засобів дозволяє блокувати вироблення мозком при курінні марихуани гормонів задоволення (ендорфінів). Навіть якщо пацієнт порушить умови лікування та дозволить собі викурити дозу, очікуваного ефекту він не отримає.

На цьому етапі лікування важлива кваліфікована допомога психотерапевтів, які допоможуть позбутися залежності, використовуючи різні методики: групові заняття, гіпноз, тощо. Інколи пацієнту для того, щоб позбутися залежності достатньо пройти курс психотерапії, під час якої лікар допомагає встановити та усунути причини зловживання наркотичними засобами.

Реабілітація є важливим етапом лікування залежності від марихуани. Метою реабілітації є допомога людям в соціальній адаптації, недопущення рецидиву.

Профілактичні заходи

Щоб позбутися залежності від марихуани назавжди, людині варто уникати контактів з курцями наркотику. Важливо позбавитися всіх аксесуарів куріння, змінити обстановку. Вивчення спеціальної літератури, отримання інформації про негативний влив наркотиків на стан здоров’я допоможе не повернутися до згубної звички. Фахівці радять тим, хто має слабку волю, відвідувати спеціальні курси, де готові надати кваліфіковану допомогу. Фізичні навантаження, заняття спортом, плавання у басейні, прогулянки допоможуть відволіктися від вживання марихуани і уникнути рецидиву.