Як переконати наркомана лікуватися ?

Як переконати наркомана лікуватися ?

Змусити залежну від наркотичних речовин людину виконати якісь дії спрямовані на повну відмову від вживання – вкрай складно. Зазвичай наркоман заперечує сам факт існування проблеми, звісно зустрічаються випадки самостійного усвідомлення наявності хвороби – але це скоріше виключення. Людина потребує допомоги сама того не розуміючи і як би не було важко – їй потрібно допомогти.

 

Методи переконання наркозалежного

Насправді методик змусити хімічно залежну людину приступити до лікування досить багато. Розглянемо три основних.

 

Метод перший: інтервенція

Відмінність від інших способів – інтервенція не безкоштовна. Але якщо поглянути з іншого боку, її відрізняє надійність і відсутність необхідності витрачати велику кількість особистих сил і нервів на відправку хворого до лікарні.

Суть методу в приїзді додому до хворого одного або ряду психологів, які проведуть мотиваційну бесіду. Спілкування може варіюватися від душевної бесіди до більш жорстких методів з погрозами кримінальною відповідальністю і підключенням наркоконтролю. Правильно це чи ні – особиста думка кожного, але це як мінімум ефективно, а коли справа стосується наркоманії – ефективність головний критерій.

Також в цьому методі можуть брати участь волонтери, які раніше були наркозалежними. Часто такі люди допомагають клініці в якій їх вилікували. Ефект від їх присутності незамінний, їх не обдурити і не обвести навколо пальця, вони в курсі всіх тонкощів психіки і логіки наркоманів.

Якщо ви можете дозволити собі викликати інтервенцію, то покваптеся і отримаєте результат. Можливо ви теж будете потрібні в процесі спілкування, але вам чітко розкажуть що і як робити. Спеціалісти клініки “Нове життя” проводять мотиваційні бесіди як з наркозалежним, так і з його близькими.

 

Метод другий: груба фізична сила

Не потребує тривалих пояснень, так як інтуїтивно зрозуміло в чому полягає. Найчастіше її практикують батьки підлітків-наркоманів і чоловіки наркоманок. Але однієї сили недостатньо, потрібно подбати про те, щоб привезений на лікування хворий не зіскочив і не виписався на наступний же день. Для цього варто скористатися третім методом.

 

Метод три: переконання

Для людини без підготовки – найскладніший метод. Причина в тому, що наркозалежні відмінно маніпулюють людьми і переконливо брешуть.

Щоб переконати наркомана лікуватися потрібно:

  • Заспокоїться і налаштувати себе на стійкість до провокаційних слів і дій. Ви повинні бути врівноваженим і твердо стояти на своєму, не дозволяючи хворому зіскочити з теми.
  • Використовуйте в розмові всі наявні козирі. Ви годуєте його, одягаєте, даєте гроші або дах над головою – це все можна застосувати. Натякайте, що якщо залежний відмовиться лікуватися, то вам є що йому протиставити. Але не підвищуйте голос і не виявляйте зайвої емоційності. Покажіть, що питання з відправкою на реабілітацію вирішено і якщо наркозалежний не згоден – ви навіть готові викинути його на вулицю.
  • Будьте непробивним. Наркомани при всіх своїх хитрощах дуже слабкі і залежать від багатьох зовнішніх факторів. Стійте на своєму до кінця і хворий зрозуміє, що йому простіше з вами погодитися.
  • Пам’ятайте, що погодившись під тиском наркозалежний плекає думку пройти лікування і відразу побігти за новою дозою. Уже на перших етапах потрібно продумати дії після виписки, вирішити куди відправити вже здорову, але ще слабку людину і як захистити від зустрічей з колишнім наркооточенням.
  • Накидайте попередній план бесіди. Так буде простіше наводити аргументи і відповідати на питання, а також вести залежного в потрібному напрямку.
  • Якщо збираєтеся переконувати наркомана не один на один, обговоріть з учасниками розмови всі нюанси. Залежний не повинен бачити навіть натяку на розбіжності або непорозуміння між вами, адже він відразу або насторожиться або спробує на цьому зіграти.
  • Ні в якому разі не погоджуйтесь на відстрочку лікування. Завтра, через тиждень або коли відпочину – все це означає “ніколи”. Всього лише ще одна спроба виграти час, щоб все переграти. Не вірте навіть якщо хворий буде всім виглядом показувати що йому погано або у нього страшна ломка. Хороший аргумент в цьому випадку сказати, що в лікарні її знімуть.

Всі методи дієві, якщо все робити правильно, стояти на своєму і дійсно бажати одужання залежному. Наркологічний реабілітаційний центр “Нове життя” приймає наркозалежний будь-якого ступеня тяжкості. Ви можете спробувати самі змусити близького пройти лікування, а можете викликати наших фахівців для проведення мотиваційної бесіди.