Вживання алкоголю під час вагітності

Вживання алкоголю під час вагітності

Багато жінок вважають, що невелика доза алкоголю під час вагітності не зашкодить. Але безпечної дози алкоголю для вагітної жінки не існує. Спеціалісти наполегливо не рекомендують майбутнім мамам вживати алкогольні напої. Науковці довели, що це призводить до негативних наслідків не тільки для здоров’я жінки, а й дитини, розвитку вроджених патологій, довготривалих медичних проблем.

Чи можна під час вагітності вживати вино

Часто вагітні жінки не відмовляються від келиха вина, виготовленого в домашніх умовах, думаючи, що воно, оскільки приготовано самостійно є натуральним продуктом, а тому безпечне для жінки та її майбутньої дитини. Більш того, багато жінок наділяють його цілющими властивостями, вважають цей напій корисним для крові, багатим на мікроелементи. Існує безліч продуктів, напоїв, які мають більш користі для здоров’я вагітної жінки та її майбутньої дитини. Незалежно від кількості та якості алкогольного напою, його міцності, він залишається отрутою для організму вагітної та її малюка.

В деяких країнах вино вживають під час їжі замість питва. Так в Італії, Франції під час вечері або обіду вживають вино. Це, зазвичай, сухе якісне вино, але під час вагітності у всьому світі вживання алкогольних напоїв є неприпустимо. Вино відносять до неміцних алкогольних напоїв, але його вживання у великій кількості може нашкодити організму майбутньої мами та її ще ненародженої дитини.

Шампанське під час вагітності

Не завжди жінка планує свою вагітність. Найчастіше жінки дізнаються про вагітність на третьому – п’ятому тижні. Що робити, коли за цей період ви встигли випити шампанського. Важливо не картати себе і зробити все, щоб це протягом вагітності не повторювалося. Якщо на ранньому терміну жінка вживала велику кількість шампанського, важливо про це повідомити лікаря, під наглядом якого триває вагітність. Це дуже важливо зробити, оскільки організм жінки та її майбутньої дитини може потребувати більш ретельного спостереження з боку вузьких фахівців.

Який вплив має алкоголь

При потраплянні алкоголю в організм жінки через кров він передається в кров та внутрішні органи дитини. На розпад алкалоїдів, які потрапили до організму дитини, необхідно більше часу, це призводить до жахливих, незворотних наслідків для немовляти. Зловживання спиртними напоями може призвести до виникнення цілого ряду вроджених дефектів, серед яких:

  • порушена концентрація та координації, проблеми в навчанні;
  • слабкий фізичний розвиток, серцеві вади, вроджені деформації обличчя;
  • низький м’язовий тонус, загальмована мова, мислення;
  • проблеми поведінки.

Медичні проблеми можуть спостерігатися у важкій або легкій формі. Ускладненнями вживання вагітною жінкою алкогольних напоїв можуть стати передчасні пологи, дитячий церебральний параліч (ДЦП), мертвонароджені діти, викидні.

Чи існує для вагітної жінки безпечна доза алкоголю

Кожен лікар скаже, що вагітній жінці не можна вживати алкогольні напої. Так фахівці рекомендують майбутнім батькам щонайменше за три місяці до зачаття дитини виключити з раціону шкідливі продукти, відмовитися від тютюну, алкогольних напоїв. Невже лікар скаже, що вживання вина, або шампанського, навіть у невеликій кількості, буде корисним для здоров’я вагітної та її майбутньої дитини? Важливо розуміти, що безпечної дози навіть слабоалкогольних напоїв не існує. Фахівці наполегливо рекомендують не вживати алкоголь під час виношування дитини.

Під час сімейних свят існує багато спокус, яким важно протистояти. І багато вагітних жінок вважають, що невеликий келих червоного, білого вина, або шампанського не зашкодить. Але місткість одного келиху це 150-200 грамів алкоголю, що може нашкодити здоров’ю малюка. Навіть невеличка доза алкоголю може мати невиправні наслідки. Єдиний напій, який під час святкування може собі дозволити майбутня матуся – «дитяче шампанське».

Імовірність того, що вживання спиртних напоїв буде мати негативні наслідки для здоров’я малюка, дуже велика. Вони можуть проявитися не одразу, а згодом. У нашому житті безліч факторів, що негативно впливають на стан людини, її самопочуття. Навіщо додатково наражати себе і свого малюка на ризик? Звичайно, вагітній жінці не можна відмовляти, але вживанню наркотичних засобів, палінню тютюну, алкогольним напоям треба сказати ні. Повернути до нормального життя, вилікувати алкозалежність допоможуть фахівці наркологічного центру «Нове життя».