Дія наркотику ЛСД на організм людини

Дія наркотику ЛСД на організм людини

Діетиламід лізергінової кислоти, широко відомий як ЛСД, кислота, марки, є незаконним препаратом, який впливає на органи чуття та викликає галюцинації.

Вперше він був синтезований у 1938 році швейцарським хіміком Альбертом Хофманом. У 1943 році він виявив його галюциногенні властивості, коли випадково прийняв дозу наркотику через шкіру. Протягом наступних 15 років даний галюциноген використовувався медичними працівниками на сеансах психотерапії. Контркультура 1960-х призвела до його широкого використання для рекреаційних цілей.

Історії про психоделічні “подорожі”, психози та випадкові випадки насильства привернули увагу засобів масової інформації, виробництво було припинено, а в 1967 р. ЛСД було заборонено та класифіковано як наркотик без можливості використання в медичній практиці. Його популярність почала знижуватись у 1970-х роках.

Ефекти, що викликає ЛСД

Наркотик може спровокувати цілий ряд перцептивних змін, що часто стосуються зору, дотику, емоцій та мислення.

 • Візуальні ефекти включають зміну яскравості кольорів, розмитість зору, спотворені форми та кольори предметів, облич, галюцинації у вигляді фрактальних малюнків.
 • Зміни, пов’язані з дотиком, включають тремтіння тіла, відчуття польоту.
 • Зміни настрою можуть призвести до почуття ейфорії, блаженства, спокою, мрійливості, або відчаю, тривоги та розгубленості. Можуть спостерігатися швидкі перепади настрою.
 • Вплив на мислення може викликати спотворене сприйняття часу, прискорення думок, відчуття прозріння чи страхітливих думок, почуття трансцендентності.

Насправді, проведено дуже мало досліджень щодо довготривалих наслідків для здоров’я, пов’язаних із застосуванням кислоти. Більшість фізичних ефектів, спричинених застосуванням, відносно легкі; його психологічні наслідки набагато драматичніші. Основна проблема використання цього галюциногену полягає в тому, що його наслідки є непередбачуваними: наркоман може в будь-який час несподівано відчути гостру побічну реакцію, включаючи сильну тривогу, параною та панічні атаки, відомі як “бед тріп”.

ЛСД безбарвний і не має запаху. Дуже маленька кількість, еквівалентна двом кристалам солі, є достатньою, щоб відчути ефект від препарату

Його приймають перорально у вигляді капсул, таблеток, кубиків цукру, жувальної гумки або рідких крапель, перенесених на кольоровий промокальний папір. Початок галюцинацій відбувається протягом 60 хвилин, і може тривати від 6 до 12 годин.

Наркоманія

ЛСД не викликає фізичного звикання, але розвивається психологічна залежність. 

Люди шукають у цьому наркотику відпочинок, втечу від реальності, і при бажанні кинути може виникнути крос залежність від марихуани.  

Детокс

На відміну від багатьох інших речовин, виведення галюциногенів та припинення їх вживання зазвичай не супроводжується безліччю негативних фізичних симптомів. 

Однак, поширені психологічні стани, з якими важко справитись самостійно: складнощі в зосередженні, плутанина у свідомості, депресія, спалахи агресії, тривога, перепади настрою, суїцидальні думки, психоз, галюцинації, флешбеки.

Лікування наркозалежності

Якщо ви запідозрили у себе залежність від галюциногенів, пропонуємо пройти тест. Наявність як мінімум 2-х симптомів за період останніх 12-ти місяців говорить про те, що пора звернутись до лікаря.

 1. Вживання більших доз, ніж було заплановано спочатку. 
 2. Труднощі з контролем дози.
 3. Ви стали виділяти більше часу, щоб провести його наодинці з ЛСД тріпом.
 4. Нав’язливе бажання наркотиків.
 5. Галюциноген створює труднощі у виконанні своїх соціальних та громадських обов’язків.
 6. Скорочення кола спілкування, вихід із нього людей, які не вживають наркотики.
 7. Випадки вживання під час небезпечних ситуацій (за кермом, під час плавання, занять спортом тощо).
 8. Вживання ЛСД, навіть за умови розуміння, що це зробить неможливим виконання завтрашніх планів, зустрічей, робочих обов’язків. 
 9. Наявна толерантність до галюциногена.
 10. Ви потрапляли в ситуацію, коли наражали себе на небезпеку під час тріпа і не розуміли цього (спроби викинутись із вінка, кинутись під машину тощо).

Зловживання ЛСД може серйозно вплинути як на людину, так і на її близьких. На відміну від лікування інших наркозалежностей, робота із кислотними наркоманами направлена здебільшого на відновлення особистості. Підходи до лікування можуть включати як стаціонарне перебування у наркологічному центрі “Нове життя” так і виклик нарколога чи психотерапевта додому. Програма лікування наркомана включає: когнітивно-поведінкову терапію, індивідуальне консультування, сімейну та групову терапію. Ми шукаємо найзручніші та найефективніші рішення для кожного окремого випадку. Адже причини залежності у кожної людини різні, і це потрібно враховувати в плані лікування.