Лікування наркоманії і наслідків впливу наркотиків на психіку людини

Лікування наркоманії і наслідків впливу наркотиків на психіку людини

Люди, яким відомо, що таке наркоманія, добре обізнані про наслідки, які несе за собою наркозалежність. В першу чергу хімічні речовини діють на фізичній стан хворого. Саме тому не варто відтягувати лікування наркоманії. Дуже важко спостерігати таку ситуацію, коли молодий і здоровий чоловік чи жінка розпочинає вживати наркотики і поступово перетворює себе на «руїну». В людському організмі неможливо знайти систему чи орган, які б не страждали від наркотичних препаратів. Впевнено і повільно наркотики руйнують тіло, але це далеко не найстрашніше, що вони роблять.

Вплив наркотичних речовин на мозок

Лікування наркозалежності в першу чергу починається з усвідомлення того, що таке наркотик. Простіше кажучи, це хімічна речовина, котра потрапляє в організм шляхом вдихання, ін’єкції, куріння чи перорально (через ротову порожнину). Вона має великий вплив на структуру мозку, втручається в роботу нервових імпульсів, за допомогою яких центральна нервова система отримує і обробляє інформацію.

Реабілітаційний центр Нове Життя та світова спільнота виділяють щонайменше два загальних способи впливу на мозок наркотичних препаратів:

  1. Імітування природних хімічних мозкових сигналів. Деякі наркотики (наприклад, героїн і марихуана) мають структуру, яка допомагає їм практично ідеально відтворювати роботу природних нейромедіаторів. Таким чином вводяться в оману практично всі рецептори організму. Проте, нейромедіатори працюють трохи інакше. Нейрони враховують це і відправляють аномальні сигнали в мозок, який, в свою чергу, розсилає свої сигнали по всьому організму.
  2. Стимуляція «мотивованої поведінки мозку» або системи задоволення. Деякі препарати, такі як метамфетамін чи кокаїн, спричиняють виділення надзвичайної кількості дофаміну (природного нейромедіатора) у кров. Внаслідок цього відбувається «перевантаження» мозкових сигналів, виникають труднощі з каналами зв’язку (коли хворому хтось щось шепоче на вухо, то йому здається, що розмовляють в гучномовець).

Довготривале вживання наркотичних препаратів також впливає і на інші здатності організму, зокрема:

  • справлятися зі стресовими ситуаціями;
  • навчатися;
  • запам’ятовувати;
  • приймати зважені рішення;
  • контролювати власну поведінку та інше.

Вплив наркотиків на організм людини

Всі без виключення наркотики за своєю природою є отрутами. Вони впливають не тільки на нервову систему, а й на інші органи і тканини. Особливо на печінку, нирки, статеву систему. Навіть люди, які мають вкрай міцне здоров’я, при регулярному вживанні наркотиків здатні прожити не більше десяти років. Переважна частина залежних помирає значно раніше. Є багато прикладів, коли людина помирала вже впродовж першого року вживання хімічних препаратів. Причиною цього є не тільки негативний вплив речовин, але і користування нестерильними шприцами. Через них передаються найбільш небезпечні захворювання (гепатит, СНІД, тощо).

Дія наркотиків на психіку та як лікувати психічні розлади

Під час систематичного прийому хімічних і природних наркотичних засобів в першу чергу страждає саме психіка людини. Зміни на перший погляд можуть бути абсолютно непомітними, але з часом вони стають більш вираженими, а отже, і небезпечними. Перебуваючи в хімічній залежності, хворий часто здається досить щасливою людиною. Він радіє простим дрібницям життя, виконує всі свої обов’язки, насолоджується улюбленою роботою. Але через деякий час моральні принципи наркомана дуже змінюються. Думки, які ще вчора здавалися неприпустимими і жахливими, сьогодні сприймаються як прийнятні і досить зрозумілі. Саме ця дія наркотику на мозок є найбільш небезпечною.

Незважаючи на той факт, що психоз являє собою дуже складну групу захворювань, до якої входять стани різноманітного походження, принцип його лікування завжди однаковий. Найефективнішим і самим дієвим способом лікування наркотичного психозу у світі є медикаментозна терапія. Під час її проведення ніколи не застосовують певний шаблон. Все відбувається в індивідуальному порядку з урахуванням віку пацієнта, супутніх захворювань, статі.

Головним завданням фахівця при лікуванні виявляється встановлення тісного контакту з підопічним. Вкрай важливо вселити в пацієнта віру в те, що можливість одужати дуже висока. Переконати в тому, що лікування не надає його організму ніякої шкоди, а зовсім навпаки. Варто передати свою стовідсоткову впевненість в ефективності всіх маніпуляцій, що проводяться. Створити умови для систематичної підтримки правильного існування в умовах звичного домашнього життя.

Центр наркології Нове Життя надає комплексну висококваліфіковану допомогу при всіх типах наркотичної залежності людини. Не кожний нарколог м. Львів здатен швидко і правильно вжити всі необхідні заходи, які стосуються не тільки психологічного стану людини, але й її фізичного стану. Клініка ж здатна допомогти кожному бажаючому позбутися своїх смертельних звичок якісно і на все життя.