Вплив наркотиків на організм людини

Вплив наркотиків на організм людини

Наркотичний вплив – обширне питання, яке несе масу негативу для систем організму. Не розуміння конкретної шкоди наркотиків – основна причина такої кількості наркозалежних. Незалежно від походження, наркотична речовина – отрута, що руйнує людський організм. Наркотики проникають всередину і стають його частиною, зачіпаючи ендокринні та біохімічні процеси.

 

Вплив наркотичних речовин на серце

Механізм впливу різниться в залежності від типу речовини:

  • Опіати пригнічують роботу центру серцевого м’яза, знижують тиск і швидкість серцебиття, призводять до кисневого голодування. Найпопулярнійші серед них героїн і морфін.
  • Стимулятори підвищують швидкість биття серця, тиск і навантаження на серцевий м’яз. Також підвищується температура тіла і відбувається спазм судин. Поширені – екстазі, кокаїн та амфетамін.

Підсумок в обох випадках плачевний – інфаркти, аритмії, серцева недостатність і дистрофія серцевого м’яза.

 

Особливості впливу на дихальну систему

Дихальні шляхи страждають не тільки від речовин, які розкурюють. Наркотики, що вживаються іншими способами пригнічують центр мозку, що відповідає за кашель. Відсутність цієї функції не дає звільняти легені від частинок і захищати їх. Це провокує розмноження шкідливих бактерій і виникнення інфекційних захворювань.

 

Шкода травному тракту

Погіршення роботи шлунково-кишкового тракту відбувається через пригнічення регуляційних процесів, зменшення вироблення шлункового соку і порушення моторики. Наркотичні речовини знижують апетит, погіршують засвоюваність їжі, викликають запори і спазми. Проблеми зі шлунком ведуть до авітамінозу і отруєнь.
Печінка перша стикається з впливом наркотиків, а згодом перестає справлятися зі своєю роботою. Токсини не переробляються і поширюються по організму, отруюючи продуктами розпаду наркотичних речовин.

 

Вплив на кістки

Наркотики синтетичного походження викликають гниття кісткових тканин і стають причиною розвитку остеомієліту, який руйнує кістки. Через підвищений впливу хвороби на щелепи у наркоманів лице стає асиметричним. Гній сочиться з свищів, а в роті видніється оголена кістка. Це супроводжується огидним запахом гниючої плоті. Також підвищується крихкість опорного апарату і зубів.

 

Зміни в нервовій системі людини

Кожне надходження наркотику супроводжується різким звуженням судин. За допомогою цього організм намагається захистити мозок від інтоксикації. Але в цей момент, крім отрути, в мозкові тканини не надходить кисень і необхідні корисні речовини. Підсумок – загибель нервових клітин і порушення процесів метаболізму.

Не можна на 100% визначити які наслідки викличе наркотична залежність у конкретної людини – все залежить від постраждалих відділів мозку.
Вплив наркотичних речовин на майбутнє потомство:

  • У жінок: Плід не захищений від впливу токсинів, що може спричинити незворотні зміни на генетичному рівні. Викликає мутації, каліцтво, пороки внутрішніх органів та інше.
  • У чоловіків: Постійний вплив токсинів на статеві клітини фатально знижує їх якість, відбувається зміна структури сперматозоїда, він стає млявим і нездатним запліднити яйцеклітину. Якщо зачаття відбулося ризик неповноцінності потомства дуже великий.

Робота з наркоманами – складне поетапне завдання від зняття абстинентного синдрому до повного повернення в соціум. Наркологічний центр “Нове життя” пропонує пройти цей трудомісткий шлях разом з нашими фахівцями, отримавши привітне ставлення і кваліфіковану допомогу.