ТОП найнебезпечніших наркотиків

ТОП найнебезпечніших наркотиків

Здається, що сьогодні весело провести час нічого не заважає, тому немає сенсу обмежувати себе, особливо, якщо мова йде про травку. Багато підлітків впевнені у тому, що саме цей наркотик не може завдати жодної шкоди. Сучасне телебачення, інтернет та суспільство також підтверджують цю думку, і це стає причиною кардинального збільшення кількості наркоманів у нашому світі.

Про те, які наркотики є найбільш небезпечними, важко сказати однозначно, адже для кожної окремої людини це індивідуально. Але спеціалісти виділили шість класів наркотичних речовин, які є найстрашнішими.

Найбільш небезпечні наркотики – ТОП 6

Незважаючи на те, що лікування наркоманії досить розвинуте, у багатьох країнах розробляють інноваційні підходи та медикаменти, аналізують психічний та психологічний стан хворих, головна проблема все ж залишається. Лікування наркомана особливо складне, якщо він вживає серйозні препарати протягом тривалого часу. Тому потрібно звертатися за допомогою на перших етапах формування проблеми. Ось перелік найбільш небезпечних речовин:

  1. Героїн. Належить до найстрашніших наркотиків категорії А, який має сильну дію на мозок та свідомість людини. Це синтетична речовина, що викликає залежність вже з першого прийому. За даними статистики, героїн вживають більш, ніж 30 відсотків людей. Лікування наркозалежності після героїну дуже складне, він руйнує тіло, мозкову та фізичну діяльність організму, порушує працездатність багатьох органів.
  2. Кокаїн. Посягає друге місце щодо небезпечності, має структуру порошкової, синтетичної речовини. Сильнодіючий наркотик, що призводить до миттєвого звикання з незворотними наслідками. Фатальне руйнування організму та повна неспроможність мозкової діяльності – стандартний стан для залежних від кокаїну. Наркотик вважається досить важкодоступним, але це не обмежує можливості бажаючих отримати дозу. Кокаїн здатен повністю змінювати реальність у свідомості людини.
  3. Суміші для паління або спайс. Ця речовина завоювала популярність саме серед молоді та підлітків. Придбати спайс не складно, а багато хто вміє й самостійно виготовляти суміш. Для того, щоб ефект був сильніший, натуральні речовини хімічно обробляють, що призводить до зниження мозкової активності, порушення роботи вестибулярного апарату. Наркологічний центр та правильне лікування здатні допомогти позбавитися пагубної звички, але людина повинна самостійно відчути, що їй потрібна допомога.
  4. Барбітурат. Поєднання хімічного медичного елементу з сильнодіючим заспокійливим або психотропним засобом. Не є досить поширеним, від нього залежать не більш 10% людей. В цілому є седативним, психотропним засобом, його використовують у медичних закладах, для лікування хворих, що мають проблеми з мозковою діяльністю, або занижений больовий поріг. Барбітурат не продають в аптеці, але бувають випадки, коли засіб виносять з медичних закладів та продають залежним. Дуже складна реабілітація від барбітурату, лікування наркоманії має бути комплексним, потрібна повноцінна підтримка організму.
  5. Дезоморфін. Найстрашніший наркотик у своїй категорії, має назву «крокодил», при довготривалому вживанні організм починає вмирати, доки людина ще жива. Легко зробити самостійно, в домашніх умовах, а складники є у відкритому доступі: аспірин, нурофен, йод, тощо.
  6. Конопля. Натуральна наркотична речовина природного походження, але саме вона є першим кроком до залежності. Найчастіше з коноплі починають вживання психотропних препаратів підлітки, вважаючи що вона не є небезпечною. Насправді марихуана може призвести до хвороби Альцгеймера та зниження мозкової активності.

Як визначити наркозалежність у близької людини

Потрапити до наркологічної пастки може кожен, навіть людина, яка приймала довгий час заспокійливі після сильного стресу, або знеболюючі після важкої травми. У такій ситуації головне вчасно побачити проблему, та почати її вирішувати. Що робити, якщо з’явилися підозри, що людина залежна?

  • Зверніть увагу на режим дня: чи достатньо людина відпочиває, чи спить вночі. Через психотропні препарати порушується свідомість, людина може спати по двадцять годин, а потім три дні не відпочивати;
  • Апетит теж є показником – якщо порції їжі стали занадто малі, або, натомість, великі, нерегулярні – це привід замислитися;
  • Очі видають залежність на початковому етапі. Дивний блиск, розгублений погляд, відсутність концентрації уваги та зацікавленості.