Токсикоманія та її вплив

Токсикоманія та її вплив

Токсикоманія найбільш поширена серед підлітків, тому представляє сьогодні дуже серйозну проблему для всього суспільства. Хоча існує думка, що токсикоманія не настільки небезпечна, ніж вживання важких наркотиків, але це не так. Вживання хімічних речовин має згубну дію на організм дитини та підлітків. Доступність таких речовин сприяє швидкому розповсюдженню проблеми, що становить загрозу суспільству.

Серед наркологів прийнято поділяти пацієнтів на дві групи: наркоманів та токсикоманів. Ці хвороби, а залежність від наркотичних засобів це хвороба, мають схожі симптоми та потребують кваліфікованого лікування наркозалежності. Відмінність токсикоманів від наркоманів у тому, що замість наркотиків вони використовують хімічні речовини.

Які види токсикоманії розрізняють

Страждаючи на токсикоманію, людина вживає хімічні сполуки, які мають галюциногенну дію. Для сп’яніння вона вдихає пари шкідливих речових. Потрапляючи до організму через легені, токсикологічні сполуки напряму діють на головний мозок людини. Їх дія викликає загибель нейронів – нервових клітин. Якщо для введення хімічної сполуки використовується інший спосіб, це не дозволяє залежній людині досягти галюциногенного ефекту, або може бути занадто токсичним.

В залежності від речовини, які вживаються людиною, розрізняють такі види токсикоманії:

  • лікарська: вживаються різноманітні транквілізатори, препарати, які мають снодійний ефект, стимулятори ЦНС, препарати з антигістамінною дією. Шкода організму хворого у цьому випадку залежить від лікарського засобу, який вживається токсикоманом;
  • засоби промислової та побутової хімії: розчинники, лаки та фарби, клей, до складу якого входить толуол;
  • токсикоманія газом: вживаються пропан, ізобутан, бутан. Вдихаючи пари цих речовин, вуглеводні сполуки, негативно впливають на центральну нервову систему, отруюючи її. У залежної людини, яка потребує кваліфікованої допомоги фахівців наркологічного центру «Нове Життя» в лікуванні наркоманії, швидко руйнуються мозкові бар’єри, виникають незворотні зміни в корі головного мозку.

Наслідки токсикоманії

У людини, яка вживає шкідливі речовини, дуже швидко розвивається залежність, вона постійно відчуває бажання переживати ейфорію, але швидке звикання організму до дії отрути роблять її неефективною.

Вживаючи постійно токсичні речовини, у людини виникає залежність, яка вже через декілька місяців після початку вживання інгаляційних засобів, призводить до того, що у хворого зникає бажання працювати, відвідувати навчання, багато в з них кидають домівки. На відміну від наркоманів, які надають перевагу самотності, залежні від дії токсичних речовин часто збираються групами.

Постійна інтоксикація призводить до змін характеру людини, розвитку патологічних, нехарактерних для неї рис. Тривалий прийом отруйних речовин здатний перетворити будь-кого на психопата, у людини змінюється інтелектуальні здібності, знижується самокритика. Настрій постійно коливається від веселого до агресивного. Вже через півроку, якщо не припинити вживання отруйних для організму речовин, в поведінці хворої людини спостерігається апатія, байдужість до навколишнього світу. Стан роздратованості та ненависті до всіх стає постійним.

Вплив токсикоманії на здоров’я

Тривале вживання токсичних речовин має негативний вплив на стан здоров’я хворої людини. На тлі використання для отримання тимчасового задоволення різноманітних хімічних засобів у людини можуть спостерігатися зміни у функціонуванні периферичної нервової системи у вигляді полінейропатії, з’явитися паралічі кінцівок, парези, зниження м’язової маси, аж до розвитку повної атрофії. При такій хворобі, як токсикоманія вплив на організм полягає в органічному ушкодженні тканини головного мозку з розвитком токсичної енцефалопатії.

Інгаляційні речовини викликають зміни у всіх органах та системах. Створюється запальний процес верхніх дихальних шляхів, який з часом набуває хронічного стану, людина страждає на хронічний кон’юнктивіт. Постійне вживання токсичних речовин відбивається і на зовнішньому вигляді хворого. Шкіра обличчя стає набуває сірого відтінку, стає дуже сухою, часто з’являються гнійні висипи, рубці.

Вплив токсикоманії на організм полягає в тому, що це захворювання супроводжують інші негативні прояви залежності, такі як зловживання алкогольними напоями, вживання наркотичних речовин.