Лікування алкоголізму як спосіб подолання страшної статистики

Лікування алкоголізму як спосіб подолання страшної статистики

Алкоголізм є справжнім усвідомленим геноцидом сучасності. За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, наряду з онкологічними та серцево-судинними захворюваннями, пияцтво стало основною причиною смертності країн світу. Щороку «зелений змій» забирає життя 3 мільйонів жителів планети.

Вживання спиртних напоїв не лише змінює стан здоров’я людини, а й несе в собі соціальну небезпеку, негативно впливаючи на сімейне життя, виховання дітей, відносини з близькими, професійну діяльність. Більшість дорожньо-транспортних пригод, побутових злочинів, актів суїциду скоєно під впливом алкоголю. Тому лікування алкозалежності — надзвичайно важливе питання для сучасної медицини та суспільства.

Споживання алкоголю в Україні

В Україні проблема алкоголізму набула по-справжньому національних масштабів.

Декілька років поспіль у світових рейтингах країна входить у десятку лідерів по вживанню спиртного і продовжує залишатися державою, в якій ринок спиртних напоїв стрімко розвивається. За даними ВООЗ, на одного українця щороку припадає 18 літрів чистого спирту. Фахівці стверджують, що при вживанні 7 літрів на людину у рік починається незворотній процес деградації генофонду.

По кількості смертей, що викликані алкоголем, Україна опинилась на четвертому місці у світі серед жінок і на п’ятому – серед чоловіків. Щороку алкоголізм позбавляє життя близько 25-ти тисяч жінок та більше 53-х тисяч українських чоловіків.

Сумне лідерство пояснюється, насамперед, споконвічною українською культурою вживання спиртних напоїв, що й сьогодні залишається нормою життя, а також непрості соціальні умови та економічне становище . Але зрозуміло одне – розповсюдження алкоголю та пияцтва в Україні досягло критичного рівня.

Дитячий алкоголізм в Україні

Ще більш шокуючою є статистика ВООЗ, згідно якої за рівнем дитячого алкоголізму Україна очолює список, посідаючи перше місце. Дослідження показують, що майже 90% школярів пробували напої, що містять спирт; 26% підлітків випивають декілька разів на місяць; 40% молоді з 14 років вживають п’яне зілля декілька разів на місяць і вже потребують спеціалізованої допомоги.

Потрапляючи до дитячого організму, який ще не сформувався, алкоголь швидко потрапляє у кров, вражає мозок та печінку, негативно впливає на центральну нервову систему. Зловживання дитиною спиртними напоями несе в собі особливу небезпеку:

 • порушуються функції росту;
 • виникають психічні розлади;
 • спостерігається відставання у розумовому розвитку;
 • відбувається руйнування внутрішніх органів;
 • затримується та порушується статевий розвиток.

Молодому організму достатньо регулярно вживати пляшку пива, щоб стати алкозалежним. Півлітра пива впливає на організм як 60 мл горілки. Дешевий та доступний напій стає все більш популярним серед дітей та молоді, тому пивний алкоголізм став в Україні звичайним явищем.

Як змінити статистику алкоголізму

Щоб унебезпечити дитину від згубної пристрасті, потрібно пам’ятати про важливість особистого прикладу поведінки батьків. У родинах, де тато чи мама регулярно вживають спиртне, у 2-8 разів збільшується небезпека розвитку алкоголізму у дитини. Є і інші причини:

 • відсутність уваги та контролю дитини з боку батьків (або навпаки — надмірна опіка);
 • сімейні конфлікти;
 • бажання дитини відчути себе дорослим і самоствердитися;
 • спроба піти від проблем, що виникають в школі або сім’ї;
 • наявність неконтрольованих кишенькових грошей;
 • велика кількість вільного часу;
 • вплив однолітків.

Одним з самих поширених методів для лікування дітей, яких спіткала шкідлива залежність, являється психотерапевтичний метод, а саме: кодування алкоголізму. Втім, у більшості випадків юні пацієнти більше потребують психологічної та соціальної реабілітації.

Важливо знайти спеціалізований заклад з оптимальними умовами для лікування дитини.

Алкоголізм – не пагубна звичка, а серйозне небезпечне захворювання, яке важко піддається лікуванню. Фахівці впевнені, що вилікувати алкогольну залежність людині важко самій. Потрібна підтримка близьких та професійні спеціалісти, яким хворий довіряє. А головне – бажання самого пацієнта.

«Примушення — прямий шлях до зриву», — вважають спеціалісти наркологічного центру «Нове життя». У закладі працюють із захворюванням будь-якої тяжкості, застосовуючи весь комплекс лікувальних та реабілітаційних заходів — вивід із запою, зняття абстинентного синдрому, допомога професійних лікарів та психологів.

Фахівці допоможуть замотивувати хворого на лікування, проконсультують рідних та близьких щодо особливостей поведінки з алкозалежною людиною, нормалізують її фізичний та психічний стан, аби кожен пацієнт центру зміг повернутися до повноцінного життя.