Симптоми скритого алкоголізму

Симптоми скритого алкоголізму

Залежність до алкоголю може сильно порушити життя людини, але не завжди легко виявити, коли у коханої людини є проблеми. Багато людей, які борються з алкогольною залежністю, як правило, зберігають свою діяльність прихованою від своїх друзів та родини. Чому? Вони або недооцінюють масштаби своєї проблеми, або не хочуть, щоб інші втручалися.

На жаль, навіть очевидні симптоми алкоголізму можуть залишитися непоміченими, особливо якщо ваш коханий є високофункціональним алкоголіком. Найчастіше такі люди не допускають серйозного сп’яніння, тримають себе в руках та ведуть активне соціальне життя і не стикаються із ситуаціями, що потребують виведення із запою. Однак ви можете визначити, чи є у вашої коханої людини прихована проблема з алкоголем, якщо будете знати що шукати. 

Ознаки прихованого зловживання алкоголем

Ми згрупували різні ознаки алкоголізму в п’ять основних категорій:

 1. Висока толерантність до алкоголю
 2. Симптоми відміни
 3. Таємне випивання
 4. Виправдання 
 5. Непояснені травми

Категорія перша – висока толерантність до алкоголю

Численні фактори можуть впливати на чиюсь толерантність до алкоголю, включаючи вагу, вік, стать та генетику. Незалежно від того, які ще фактори є в грі, чим більше людина п’є, тим вища буде її толерантність.

Щоб визначити, чи людина має високу толерантність до алкоголю, стежте за її поведінкою після вживання. Наприклад, середньостатистичний чоловік вагою 85 кг після літри пива, 2-х бокалів вина або 3 стопок горілки мусить сп’яніти, хоч трохи. Якщо в цей момент він не проявить ознак сп’яніння, значить толерантність присутня. Чим вища толерантність, тим більша ймовірність, що спирт уже наніс травму на різні органи та потрібне лікування від алкоголю.

Друга категорія – симптоми відміни

Організм починає налагоджуватися так, що вживання алкоголю стає нормою, а значить, відмова від спиртних напоїв може викликати наступні симптоми відміни.

 • Тривога
 • Головні болі
 • Нудота
 • Блювота
 • Пітливість
 • Тремтіння рук
 • Безсоння

Хоча симптоми алкогольної залежності не завжди вказують на алкоголізм, вплив відмови може відігравати важливу роль у формуванні залежності. 

Третя категорія – таємне випивання

Оскільки люди, які борються з алкоголізмом, мають більшу толерантність до алкоголю, їм часто потрібно пити більше, щоб відчути алкогольне сп’яніння. Такі люди можуть пити перед подією, щоб сховати свою толерантність. Або навпаки, пити після свята вдома, бо недостатньо.

Для таких випадків люди іноді мають схованки для алкоголю: полиці у ванній, комоди, гараж, кухонні шафи. Меблі також можуть бути місцем для зберігання порожніх пляшок і банок. Якщо у вас є занепокоєння щодо прихованого алкоголізму, перевірте ці місця. 

Категорія четверта – виправдання 

Щоб їхня алкогольна поведінка здавалася менш проблемою, алкоголіки часто вигадують причини пити:

 • Якщо трапиться щось погане, вони вживатимуть спиртне, щоб почувати себе краще.
 • Якщо трапиться щось хороше, то який кращий спосіб відсвяткувати, ніж з напоєм?

Ці “причини” стають захистом, якщо ви чи хтось інший намагається вказати на дивну поведінку. 

Крім того, є виправдання, чому вони не припиняють пити.

 • Дехто скаже, що вони можуть зупинитися, коли захочуть. (Ні)
 • Інші будуть стверджувати, що їхнє пияцтво безпечна забавка. (Це не так.)

П’ята категорія – непояснені травми

Потенційні пошкодження можуть варіюватися від незначних порізів та поранень до більш травматичних ушкоджень; але один сценарій часто буде служити показовою ознакою прихованого алкоголізму: людина відмовляється визнати, що викликало проблему.

Допомога з прихованим алкоголізмом

Життя з кимось, хто має алкогольну залежність, може бути складним досвідом. Ваша кохана людина може відчувати зміни настрою та ігнорувати обов’язки на користь пиття. 

Головне, пам’ятайте, що ви не можете контролювати поведінку коханої людини, та ця залежність – не ваша вина. 

Однак можна дізнатися, як допомогти алкоголіку. Заручитися підтримкою своїх друзів та родини, а можливо, і фахівця  з центру “Нове життя”. Ви також повинні дбати про особисті потреби протягом усього процесу, щоб зберігати рівновагу та повністю допомогти коханій людині.

Реабілітація

Підготуйте всі можливі варіанти лікування. Заручіться підтримкою рідних та друзів. Всі разом поясніть хворому, що йому потрібна допомога, скажіть, що не засуджуєте і хочете підтримати на цьому важкому шляху. В центрі “Нове життя” працюють всі спеціалісти, щоб забезпечити комплексне лікування хворого. Пройти реабілітацію, відновити організм та особистість. За бажанням хворого можна навіть провести кодування алкоголізму. Звертайтесь, навіть коли здається, що ситуація безнадійна – ми допоможемо.