Що таке залежність від солей

Що таке залежність від солей

Останнім часом можна бачити написи фарбою на стінах домівок чи парканах: «Сіль для ванн». Для багатьох людей цей напис нічого не означає, але він пропонує купити сильний наркотичний препарат «Сіль». Зателефонувавши за телефоном, або знайшовши зазначену адресу пошти в інтернеті, вам не запропонують купити засоби побутової хімії, ви потрапите на розповсюджувача наркотиків. Достатньо кількох прийомів, щоб у людини виникла залежність.

Що це таке Сіль

Як побороти залежність та як вилікувати наркомана, оскільки його зруйнована дією психотропних препаратів психіка не розуміє важкості проблеми. Цей наркотик став відомий відносно не так давно, але його психотропна дія сприяла його швидкому розповсюдженню. Небезпечність солей була признана на рівні інших загальновідомих наркотичних речовин. МДПВ (метилендіоксипіровалерон), або сіль представляє синтетичну речовину, яка має вигляд порошку. Похідний від мефедрону він відноситься до групи сильнодіючих нервово-системних стимуляторів. Він поширюється у вигляді пігулок, розчинів та порошків, які мають здатність швидко всмоктуватися через слизову.

Цей наркотик дуже простий у використанні та викликає найсильнішу психічну залежність, тому хвора людина потребує кваліфікованої допомоги фахівців наркологічного центру  «Нове Життя». Знаходячись під дією препарату людина поступово втрачає здатність приймати адекватні рішення, не може керувати своїми емоціями, його розумові здібності знижуються, настає деградація особистості. Прийнявши порошок чи пігулки у наркомана виникає відчуття того, що він став всемогутнім, людина починає відчувати себе богом.

Але ейфорія триває недовго, вод двох до чотирьох годин, після чого хворого накриває хвиля параноїдального синдрому. В такому стані наркозалежні починають бачити галюцинації, через те, що клітини головного мозку під дією отрути поступово гинуть, втрачається контроль нервових закінчень у кінцівках, з’являються судоми, людина непритомніє, спостерігаються провали у пам’яті.

Вживання солей у невеликій кількості направлено на стимуляцію активності мозку. Але формула цих речовин постійно змінюється тому, передбачити, якою буде реакція на їх вживання неможливо.

Ознаки інтоксикації

Більшість наркотичних речовин мають певні ознаки свого вживання. Відомо, що при вживанні «травки» у наркомана спостерігається нестримний сміх, ті, хто вживає опій, навпаки впадають в ступор. При вживанні солей людина стає гіперактивною, швидко та часто розмовляє, вигукуючи безглузді речі.

Ці психотропні препарати мають дію безпосередньо на нервову систему, тому людині, яка потребує допомоги фахівців реабілітаційного центру, важко всидіти на одному місці, їй постійно щось треба робити. Основними ознаками вживання солей є наступні симптоми:

  • зорові та слухові галюцинації, які часто супроводжуються безпричинною агресією;
  • втрата пам’яті, часто хворі не пам’ятають навіть своє ім’я;
  • розвивається параноя, наркозалежній людині здається, що його хтось постійно переслідує, слідкує за ним, ввижається всесвітня змова;
  • спостерігається апатичний настрій;
  • схильність до скоєння протиправних дій, крадіжок;
  • безпричинна агресія.

Якщо ви помітили такі симптоми у близької вам людини та бажаєте допомогти їй, але умовляння кинути згубну пристрасть не діють, звертайтеся до фахівців спеціалізованої клініки, які допоможуть в лікуванні наркомана.

Скільки триває дія солей

Після прийому солей дія цих наркотичних речових наступає дуже швидко, достатньо 30 хвилин. Стан наркотичного сп’яніння може тривати від кількох годин до кількох діб, це залежить від організму наркомана, стану його психіки.

Які наслідки має вживання солей

Винайдений як засіб для зняття психічної напруги МДПВ часто рекомендувався пацієнтам, які ведуть боротьбу с зайвою вагою. Але не до кінця вивчений його механізм дії став причиною великої шкоди, які зазнають наркозалежні люди, вживаючи солі. Підступність солей в тому, що наслідки його вживання розвиваються поступово, що не одразу дозволяє виявити проблему. Постійно вживаючи такі препарати, які у середовищі наркоманів називають «легалкою», «солями», у залежної людини спостерігається:

  • руйнування психоемоційного стану;
  • знищуються клітини головного мозку;
  • знижується захисна функція організму, що призводить до розвитку хронічних захворювань;
  • людина втрачає соціальний статус.

Незалежно від особливостей організму людини, вживання солей викликає швидке звикання та повну залежність. Накопичуючись вони важко виводяться, що призводить до передозування. Позбавитися від залежності можна тільки за допомогою кваліфікованих спеціалістів наркологічного центру.