Що таке біла гарячка

Що таке біла гарячка

Алкоголізм відноситься до групи складних захворювань, які потребують лікування від алкоголю, що завдає шкоди внутрішнім органам, психіці людини, викликає деградацію особистості. Після неконтрольованого вживання спиртного в залежної людини нерідко виникає важке ускладнення, іменоване у сфері медицини як алкогольний делірій або біла гарячка, наслідки якої є дуже небезпечними для життя.

Захворювання є поширеним видом алкогольного психозу. Він виражається в повній неадекватності поведінки пацієнта під час обриву важкого запою. Симптоматика відрізняється різноманіттям та індивідуальна для кожного пацієнта. При перших ознаках появи білої гарячки слід звернутися до нарколога за допомогою, оскільки наслідки можуть бути сумними не стільки для людини із залежністю, скільки для оточуючих.

Причини виникнення і симптоми білої гарячки після запою

Біла гарячка – це затьмарення свідомості, яке супроводжується страхом, галюцинаціями, маренням і найсильнішим збудженням. Найчастіше стан формується на абстинентному синдромі, хоча може виникати не тільки у запійних алкоголіків, але й у тих, хто не страждає від згубної звички людини.

Основні причини появи білої гарячки:

 • велика доза прийнятого спиртного;
 • вживання сурогатних напоїв;
 • прийом спиртного психічно нездоровою людиною;
 • застосування одночасно зі спиртними напоями психотропних речовин.

Найчастіше захворювання виникає у хронічних алкоголіків, які вже мають фізичну і психічну залежність від продуктів етанолу і незворотні зміни в психіці, внутрішніх органах. Основні ознаки психічних порушень, які загрожують вилитися в стан алкогольного психозу, виражаються у зневажливому ставленні до можливих наслідків злісного вживання спиртних напоїв та непереборна тяга до спиртного. Людина перестає контролювати кількість вжитого спиртного. Зникає інтерес до навколишнього світу, особа стає стійкою до алкоголю та постійно бажає випити.

Алкогольний делірій виникає на останніх стадіях алкоголізму. Спровокувати його можуть тривалий запій, інфекційні захворювання, травми черепа, що загострили хронічні патології, хірургічне втручання.

Симптоматика алкогольного психозу характеризується різноманіттям проявів:

 • марення, нерозбірна мова, абсурдні розмови;
 • слухові і зорові галюцинації;
 • головні болі;
 • тремор кінцівок, у важких випадках – тремтіння всього тіла;
 • підвищення температури;
 • сильний озноб.

Наслідки алкогольної делірії для людини

Прояви алкогольної делірії негативно позначаються на роботі внутрішніх органів і систем людини. Наслідки алкогольної делірії розвиваються за різним сценарієм – від кодування алкоголізму до смерті.

Поширеними наслідками є:

 • Хронічний стан психозу –явне порушення психічної діяльності та свідомості. Виявляється в спотвореному сприйнятті реальних подій і себе. У стані гострого психозу людина втрачає контроль над своєю поведінкою і не спроможна допомогти собі самостійно – нею керує її хворобливий стан.
 • Амнезія — часткова або повна нездатність згадати минулий досвід.
 • Порушення ритму серцевого м’язу –електричні імпульси, оцінюючи серцеве скорочення, функціонують неправильно, змушуючи серце битися занадто швидко чи занадто повільно, нерегулярно або неритмічно.
 • Погіршення роботи кровоносної системи – призводить до головного болю, шуму і запаморочення, погіршення пам’яті, підвищення стомлюваності, зниження працездатності.
 • Важкі захворювання печінки — цироз, пухлини, фіброз.
 • Ниркова недостатність — патологічний стан організму, при якому частково або повністю порушується функція нирок.
 • Набряк мозку — патологія головного мозку, що характеризується надмірним скупченням рідини в клітинах мозку і міжклітинному просторі та збільшенням обсягу головного мозку.

Найбільш важкими стають наслідки алкогольної делірії з порушенням функції мозку. Вони нерідко призводять до коматозного стану чи смерті хворого. Смерть може бути також викликана самогубством та важкими порушеннями діяльності життєво важливих органів.

Де лікуватись алкогольний делірій

Наркологічний центр «Нове життя» надає кваліфіковану допомогу в лікуванні алкозалежності, незалежно від тяжкості стану.

«Нове життя» — профільний медичний заклад, який підходить комплексно до лікування алкозалежності. У клініці працюють досвідчені лікарі у сфері наркології. Під час лікування і відновлення використовуються новітні методики і програми, які індивідуально підбираються для кожного пацієнта.