Програма 12 кроків для наркоманів

Програма 12 кроків для наркоманів

Наркоманія – це один з найгірших видів залежності. Просте лікування наркоманії неможливе, бо лікувати наркомана потрібно не стільки з тілесної сторони, скільки з духовної та психологічної. Саме цей  принцип лежить в основі побудови програми 12-ти кроків. Вона існує ще з ХХ століття. Цікаво, що придумали та взяли на її озброєння два залежних пияки. У 50-х роках минулого століття цей метод розповсюдився та допоміг багатьом людям з наркотичною та алкогольною залежностями перебороти тягу до пагубних речовин.

Ступені наркотичної залежності

Краще, коли люди просять допомоги самі, знаходячись на першому чи другому рівні захворювання. Якщо річ йде про третій рівень, тут лікування буде йти дещо складніше за рахунок того, що у людини атрофуються основні почуття та інстинкти, завдяки яким терапія повинна проходити швидко та беззаперечно.

Рівні та симптоми:

І рівень. Наркоман відчуває зневоднення усього тіла, через що захисні функції та реакції уповільнюються та стають сприйнятливими до дій наркотиків. З’являється бажання до підвищення дози задля повернення нібито балансу настрою та доброго самопочуття.

ІІ рівень. Звикання до речовин відчувається гостріше, постійні спалахи агресії та непередбачуваних вчинків провокуються за рахунок надмірного збудження нервової системи. Стосунки з навколишніми псуються. Організм потребує збільшення дози для відчуття ейфорії.

ІІІ рівень. Велика кількість поганих речовин, що потрапляють до кровоносної і травної систем та розповсюджуються по всьому організму, ослаблюють рецептори. Це діє негативно на стандартні функції людського тіла: зникає почуття голоду, спраги, чутливості до перепадів температури, виникають проблеми у сексуальному житті.

Програма, яку використовує реабілітаційний центр “Нове Життя”, є духовною практикою та лікуванням, основою якого являються медикаменти. Основна мета: навчити людину відповідальності за її справи, показати, наскільки згубно впливають вчинки однієї особи на життя оточуючих.

Програма 12 кроків

Кроки до одужання:

  1. Усвідомлення своєї залежності та хвороби, яка має серйозні наслідки.
  2. Шлях до переконання у тому, що справа не у пагубних речовинах, а в нас самих. Та у тому, що тільки з зовнішньою допомогою та впливом чогось, що більше чи вище нас, ми зможемо піти далі.
  3. Навчання довірі. Для того, щоб розслабити свій мозок та дозволити собі пом’якшення у відношеннях з оточуючими, потрібно приборкати свій егоїзм та пустити справи на самоплив. Треба вчитися приймати світ таким, який він є, та приймати відповідальність за свої особисті вчинки в ньому.
  4. Розбір та опрацювання внутрішніх блоків та протиріч. Треба вперше подивитись на свою особистість чесно і без фантазування задля дослідження слабких та сильних сторін.
  5. Техніка взаємоподяки та відчуття близькості з рідними людьми. Соціалізація у колі друзів та сім’ї йде на користь, саме для цього потрібно чесно подивитись у своє минуле та поділитись найпотаємнішим з близькою людиною, це скріпить довірливі стосунки та стане твердим ґрунтом для повернення у здорове середовище.
  6. Виконуючи цей крок ми згадуємо, що причиною наших невдач та неприємностей є наркотики, приймання яких спровокували наші дефекти та слабкості. Зараз ми працюємо над готовністю характеру сприйняти усі негаразди навколишнього середовища для того, щоб, коли ми знову опинимось на тій дорозі, обрати правильний дієвий шлях до кращого життя.
  7. Усвідомлення своєї унікальності та прийняття того, що кожен з нас не ідеальний. Беручи за приклад силу духу друзів та спираючись на їх досвід, згадаємо попередній крок та зробимо дії, які у своєму підсумку змінять нас та змінять світ навколо.
  8. Коли ми зрозуміли, що можемо самостійно змінювати світ, треба підготувати благодатний грунт для своєї душі. Для цього прекрасно підходить техніка всепрощення, завдяки якій ми навчимося прощати навколишніх та, у тому числі, й себе, за часи нашої залежності від наркотиків.
  9. Виправлення помилок та уявне опрацювання всіх недобрих подій, які відбулися у минулому. Це потрібно для позбавлення від докорів сумління та почуття вини у теперішньому та майбутньому. Тим самим ми демонструємо прагнення до нового та ліпшого життя.
  10. Самоаналіз помилок під час особистого вибору. Прийняття та виправлення неправильних подій, негативних думок та поведінки.
  11. Розвиток духовної складової нашого характеру.
  12. Допомога тим, хто ще знаходиться на попередніх кроках та тільки починає шлях до одужання. Саме тут починає проявлятися реальна віра у свої сили та прагнення до самовдосконалення, які увіллються у повсякденне життя і допоможуть впоратись з усіма негараздами.

Реабілітаційний центр “Нове Життя” надає змоги людині не перенавантажувати мозок окремими повсякденними справами, а зосередитись саме на лікуванні та прийнятті допомоги зі сторони спеціалістів.