Поради при похміллі

Поради при похміллі

Після гучної вечірки або корпоративного заходу багато хто замислюється над тим, чи не пора починати лікування алкоголізму, адже самопочуття зранку просто приголомшує. Не даремно кажуть, що найкращий спосіб позбавитися від похмілля – не пити, але це, нажаль, не завжди виходить. Тому пропонуємо декілька порад, як позбавитися від неприємного осадку з вчорашньої вечірки.

Похмілля – це теж саме отруєння організму, яке відбувається через продукти розпаду етанолу. Вони потрапляють в кров, а через це неприємні відчуття бентежать усе тіло, а не тільки шлунок. Головним винуватцем є ацетальдегід, а він не швидко виходить з організму, тому треба розуміти, за п’ять хвилин позбавитися від поганого самопочуття неможливо. Але приведемо декілька порад, які зможуть полегшити життя наступного ранку після гулянки.

Як позбавитися похмілля – поради лікарів

  1. Відновлення балансу рідини. Відомо, що етанол має сечогінний ефект, тобто рідина виводиться з організму, через що продукт розпаду повільніше покидає тіло. Пийте багато рідини дрібними ковтками, аби вивести токсини. Фахівці віддають перевагу мінеральній воді, також спеціалізовані розчини з аптеки теж підійдуть. Треба виключити з раціону каву, а от солодкий чай або сік зайвим не буде.
  2. Чай з медом. Багато хто запевняє, що якщо додати у звичайний, чорний або зелений чай, трошки меду замість цукру, це прискорить вивід етанолу. Якщо нема алергії на мед, то можна випити теплого напою з медом.
  3. Вживання сорбентів, таких як активоване та біле вугілля, необхідно не тільки після вечірки, але й до того, як ви почали пити алкоголь. Лікування алкозалежності у клініках починають саме з виведення токсинів, за допомогою цих препаратів.
  4. Бульйон – помічник при похміллі. Дуже багато народних порад стосуються необхідності поїсти першу страву після веселого вечора. Якщо немає сил готувати борщ або суп, достатньо відварити м’ясо та попити бульйону. Він допоможе впоратися с продуктами розпаду та надасть енергії.
  5. Ніякого алкоголю. Повторне вживання спиртного – це нове навантаження на весь організм, а відчуття полегшення – лише самообман. Якщо весь час намагатися привести себе до ладу за допомогою алкоголю, скоро знадобиться виведення з запою.
  6. Здоровий сон. Якщо є така можливість, краще поспати якнайдовше, тривалість похмілля – від 15 до 24 годин.
  7. Обезболююче. У випадках, коли дуже болить голова, можна вжити Ібупрофен або Парацетамол, але треба розуміти, що вони ще більше шкодять печінці та шлунку.

Коли потрібна невідкладна допомога при похміллі

Інтоксикація організму може привести до серйозних наслідків, таких як інфаркт або інсульт, тому треба прислухатися до свого організму. Якщо ви помітили в себе один з наступних симптомів, то лікування від алкоголю мають проводити спеціалісти:

  • Сильний головний біль, пульсація;
  • Прискорення серцебиття;
  • Біль в грудях, що віддає у ліву руку;
  • Бліда шкіра;
  • Зниження температури;
  • Блювання.

Як швидко привести себе до ладу з похмілля

На жаль, не завжди є можливість полежати, відпочити та підлікуватись після вечірки. Іноді треба їхати на роботу, по справах, або на зустріч й виглядати відповідно. Ось декілька порад, як приховати сліди вчорашніх розваг:

  • Пийте як можна більше води;
  • Прийміть душ, вмийтеся у прохолодній воді;
  • Якщо дозволяє час, можна прийняти ванну з морською сіллю;
  • Зробіть чайний компрес для очей – швидко та ефективно;
  • Приділіть увагу своєму одягу – вдягніть щось зручне;
  • Не вдягайте некомфортне взуття, це ще більше погіршить ваш стан;

Як запобігти похмілля на наступній вечірці

Існує декілька простих способів, які здатні позбавити від неприємних відчуттів після вечірки. Звичайно, головним правилом тут є не тільки дотримуватись порад, але й певної норми вжитого спиртного. Якщо ви відчуваєте легкість, а настрій вже піднявся, краще зробити перерву, та попити соку.

Не варто забувати про користь спорту. Доведено, що людина, яка приїхала на святкування після спортивного тренування або звичайної пробіжки, набагато краще буде почувати себе наступного ранку.

Щоб закріпити ефект захисту організму, можна з’їсти жирної їжі. Найкращий варіант – наваристий борщ або хліб із маслом, якщо ж немає домашньої їжі, обмежтеся перекусом у їдальні чи ресторані. Щоб підтримати шлунок, не забувайте про вживання сорбентів.

Як не сп’яніти на вечірці

Є декілька правил, що допомагають залишитись на будь-якому заході в адекватному стані. Це дозволить мінімізувати похмілля, та збереже здоров’я.

  1. Не пийте лише алкогольні напої, іноді можна випити чай, сік чи воду. Це не дасть організму відчути нестачу води, через яку і виникає похмілля.
  2. Обов’язково треба їсти – десерти або салати, закуски чи м’ясо, але їжа має потрапляти до організму.
  3. Змішування різних напоїв призводить до швидкого сп’яніння та важкого похмілля. Заздалегідь визначтеся, що саме ви будете пити на вечірці.
  4. Рухайтеся – виходьте подихати на вулицю, потанцювати, поспілкуватися с друзями, сидячи на одному місці ви й не помітите, як сп’янієте.