Чому наркозалежні не визнають свою залежність

Чому наркозалежні не визнають свою залежність

“Прийняття свого діагнозу — перший крок до одужання”.

Це всім відомо, проте чи так легко взяти та прийняти свою слабкість? Вчасне усвідомлення дає людині шанс на боротьбу та перемогу із залежністю. Єдина проблема — це визнати та попросити про допомогу, коли самостійне вирішення вже неможливе.

 

Фізична залежність від наркотичних речовин

 

Фізична залежність – стан, що характеризується розвитком абстиненції при припиненні приймання речовини, що викликала залежність, або після введення його антагоністів. 

Наркоманія розвивається в 4 етапи:

 

  1. “Кайф” – незвично високий пік відчуттів в організмі. Перші дози наркотиків викликають різкі збої балансу нейрохімії головного мозку. Слід зазначити, що наркотики не самі викликають задоволення, а, навпроти, примушують організм активізувати свої ресурси.
  2. Залежність – хвороба звикання. На цьому етапі організм, звикає до певної дози і вимагає більшої. Закон дози : якщо людина продовжує вживати наркотики, він переходить з менших доз на великі і з менш сильних речовин на сильніші. Якщо людина не припиняє вживання, починається наступна стадія залежності.
  3. На цьому етапі виникає фізична залежність. Наркотик не приносить бажаного задоволення, а вживається для приведення організму в нормальний стан. Створені проблеми служать виправданням подальшого вживання. Вживання викликає нові проблеми. Причина і наслідок міняються місцями. Припинити вживання на цій стадії самостійно — практично неможливо, потрібна допомога фахівців.
  4. На цьому етапі спостерігаються глибокі фізіологічні зміни, організм знаходиться в повній залежності від наркотиків. Вживання речовин стає необхідним для існування. Мозок розівчився самостійно регулювати баланс нейрохімії і не може сприймати навколишній світ без чергової дози.

 

Почуття страху у наркоманів

 

Єдине, чого боїться наркоман — це залишитися без кайфу. Тепер наркотик називається “хлібом”. Стабілізація життєдіяльності відбувається тоді, коли наркоман знаходить свою дозу, у нього з’являються відносно постійні, хоча і кримінальні, способи заробітку, формується круг постачальників наркотиків. Цей період може тривати достатньо довго — декілька років. Але проблеми наростають. Починає здавати здоров’я – псуються зуби, падає імунітет, починається виснаження організму.

 

Наслідки невизнання наркотичної залежності

 

Найчастіше, наркомани помирають від супутніх хвороб — СНІД, гепатит, зараження крові. А все через те, що довго переховувались від очевидної проблеми, котра “з’їдає” людину. Лікування наркозалежності потрібно починати одразу, як виявили найменші прояви в собі чи близьких.

Нарколог Вінниця реабілітаційний центр “Нове життя” допоможе визначити суть проблеми та вчасно її ліквідувати.