Наркотики в медицині – як лікувати наркомана ефективно

Наркотики в медицині – як лікувати наркомана ефективно

Слово «наркотики» часто означає негативну конотацію, пов’язану із забороненими наркотиками та наркоманією. Тоді, як вони можуть бути пов’язані з медичними препаратами та яку користь можуть принести? Які негативні наслідки можуть бути при зловживаннях знеболювальними препаратами? Чи можуть наркотики допомогти в лікуванні наркозалежності? Відповіді Ви знайдете в нашій статті.

Що таке наркотичні препарати в медицині

Важливо дати визначення наркотику в медичному сенсі. Наркотичний засіб або анальгетик чи опіоїди – це ліки, призначені лікарем для зняття помірного або сильного болю, будь то гострий (короткостроковий) або хронічний (довгостроковий або постійний). Наркотичні анальгетики розрізняються за інгредієнтами, силою дії, лікарськими форми і вартістю. Багато з них доступні у вигляді пігулок, капсул або рідин для перорального приймання, деякі – у вигляді ін’єкцій, а інші – у вигляді пластиру, що забезпечує тривале знеболення при сильних болях.

В цілому наркотичні болезаспокійливі засоби працюють за рахунок зниження нервової збудливості, що призводить до відчуття болю. Однак використання опіоїдів рецептурного відпуску на цей час є досить спірною темою. Це пов’язано зі зростаючою епідемією наркоманії, передозуваннями та смертями. Тому, перш ніж Вам призначать наркотики, Ваш лікар зробить наступне.

  1. Перевірить чи є у Вас ризик споживання опіоїдів, або Ви вже потребуєте лікування наркозалежності.
  2. Навчить Вас і Вашу родину, як реагувати в разі передозування.
  3. Вам можуть прописати та проінструктувати про те, які як саме використовувати препарати, в разі передозування наркотичними засобами.

Які болі лікують наркотики

Існують буквально сотні больових відчуттів, коли наркотичні анальгетики можуть бути використані для зменшення дискомфорту. Опіоїди для зняття гострого болю слід застосовувати тільки в короткостроковій перспективі, щоб допомогти запобігти залежність. Як тільки сильний гострий біль вщухає, можуть підійти інші, не пов’язані з наркотиками ліки. Лікар і пацієнт повинні розробити план знеболення на ранніх стадіях курсу лікування й узгодити переходи на використання ненаркотичних засобів. Корисними можуть виявитися альтернативні методи лікування, такі як фізіотерапія, терапія TENS, медитація або невропатичні знеболювальні засоби.

Найчастіше наркотичні речовини долучають до лікування при таких діагнозах, як:

  • гострий біль у спині чи при переломах;
  • біль при артриті;
  • допоміжний препарат при анестезії;
  • проривний біль (наприклад, біль при раку);
  • камені в нирках;
  • опіатна залежність і синдром відміни;
  • післяопераційний біль.

Користь наркотиків в медицині

Такі лікарські засоби як метадон, бупренорфін в поєднанні з налоксоном і налтрексон також використовуються для лікування наркотичної залежності або від лікарських засобів рецептурного відпуску, або від таких незаконних наркотиків, як героїн. В будь якому разі вживання наркотиків під час лікування повинно постійно контролюватися. Наркологічний центр «Нове Життя» такий нагляд забезпечує цілодобово. Медичні препарати в детоксикації є тільки першою стадією лікування. Ліки часто є важливою частиною допомоги, особливо в поєднанні з поведінкової терапією. Також варто враховувати інші можливі психічні розлади. Тому різноманітність догляду за спеціальною програмою лікування та можливістю подальшого спостереження може мати вирішальне значення для успіху. Лікування повинно поєднувати як медичні послуги, так і служби психічного здоров’я за потреби. Наступна допомога має включати системи підтримки, відновлення на базі громади чи сім’ї.

Побічна дія наркотичних речовин

Такі наркотики, як морфін, можуть викликати різні побічні ефекти, але всі вони викликають сонливість, заспокоєння і можуть призводити до дихальної недостатності (утруднення дихання), особливо в поєднанні з алкоголем або іншими депресивними препаратами центральної нервової системи (які можуть бути смертельними).

Також тривожні симптоми включають сильне бажання приймати ліки (тягу), позіхання, безсоння, занепокоєння, перепади настрою або діарею. Щоб запобігти симптомам абстиненції, Ваш лікар може порекомендувати Вам поступово знижувати дозування з плином часу.

Головне пам’ятати, що під час прийому наркотичних засобів не пийте алкоголь, не керуйте автомобілем і не працюйте з важкою технікою.

Висновки

Хоча консультаційна допомога стосується різних психічних та емоційних перешкод, реабілітаційні препарати можуть допомогти лікувати наркомана, розриваючи ланцюги фізичної залежності. Допомогти полегшити часто важкий період відміни та керувати будь-якими іншими проблемами медичного чи психічного здоров’я. Деякі наркотики в медицині можуть мати певні ризики, але вони є дуже корисними для стабілізації тих, хто перебуває на етапі раннього одужання, і допомагають їм керувати болем під час детоксикації.