7 міфів про вживання алкоголю, необхідність лікування алкоголізму

7 міфів про вживання алкоголю, необхідність лікування алкоголізму

Вживання алкоголю завжди викликало велику кількість суперечок і запитань. З часом формувалися упередження щодо спиртних напоїв та їх впливу на людський організм. Більшість з них будувались на здогадках та сумнівних наукових теоріях, тому лише вводили соціум в оману. Наркологічний центр «Нове життя» спробує спростувати декілька популярних міфів про міцні напої та лікування алкоголізму.

Алкоголь: міфи та реальність

Багато людей не приділяє великого значення вживанню спиртного, а таке захворювання, як алкоголізм, здається чимось надприродним. Кожен, хто чує про цей вид залежності, зазвичай усміхається і ловить себе на думці, що з ним таке точно не може статися. А поміж тим, алкоголізм приходить в життя людини поступово і руйнує її фізичне, психічне здоров’я, соціальне благополуччя. Наслідки вживання міцних напоїв можуть бути фатальними. Раніше вже розповідалось про один з них – алкогольну деградацію.

Тож, щоб уберегти себе від залежності, в першу чергу потрібно відрізняти міфи і реальність про вживання спиртного.

Алкоголь знімає стрес і допомагає розслабитися

Часто люди вживають міцні напої після тяжкого робочого дня, намагаючись зняти втому. Але зазвичай для досягнення ефекту використовуються надмірні об’єми спиртного. Тому втома не лише не проходить, а посилюється.

Алкоголь сприяє активності

Ще одним поширеним міфом є думка, що міцні напої стимулюють розумову і фізичну діяльність. Насправді ж сп’яніння працює навпаки: знижується концентрація уваги, рухи стають неточними і невпевненими. Трудитися «під градусом» – не дуже вдале рішення для досягнення високих результатів.

Спиртне знижує артеріальний тиск

В невеликих дозах деякі напої справді послаблюють тонус судинної стінки і стабілізують тиск у гіпертоніків. Але у значній кількості спиртне посилює серцебиття, сприяє зростанню об’єму крові, що циркулює. В результаті тиск піднімається. Тож міцні напої у великих дозах – не таблетки від гіпертонії, а гарантія подальшого лікування від алкоголю.

Якісне спиртне приносить користь

Будь-які міцні напої здійснюють на організм токсичний вплив. Це пов’язано з продуктом розпаду етилового спирту – оцтовим альдегідом. Але у дешевому алкоголі, крім цієї речовини, є також сивушні олії, які підсилюють отруйну дію. Тож перевагу потрібно віддавати якісним напоям, але не треба думати, що вони приносять користь.

А чи корисний домашній алкоголь

Здавалося б, для виготовлення наливок у домашніх умовах використовувалися фрукти, ягоди, тому вони обов’язково мають тонізувати організм і чинити лише користь. Але насправді домашній алкоголь такий же токсичний, як і дешевий магазинний. Все через те, що спирт очистити від сторонніх домішок надто важко. Потрібно чітко дотримуватися певних правил і технологій.

Абсурдні упередження

Чотири популярних міфи було розглянуто вище, настала черга безглуздих. Якщо в попередніх знаходився якийсь відсоток істини, то наступні не мають наукового обґрунтування:

  1. Пиво – не алкоголь.
  2. Міцні напої не калорійні.
  3. Успішне лікування застуди спиртним.

Етанол лежить в основі будь-якого хмільного напою. В пиві його вміст може коливатися, але назвати безалкогольним зілля з наявністю спирту не можна. Як і не варто думати, що вино, горілка або мартіні низькокалорійні. Енергетична цінність алкогольних продуктів залежить від відсотку того ж етанолу, який у горілці найвищий. І нарешті, лікування застуди хмільними зіллями також неможливе, бо імунітет лише слабне від впливу останніх.

Чи існує безпечна доза алкоголю

Звісно, від спиртного повністю відмовитися може не кожний. Але багатьом людям варто знати оптимальну для здоров’я дозу. Безпечної кількості алкоголю не існує, тому що з боку медицини міцні напої вважаються отрутою для організму. Оптимальна доза розраховується індивідуально і залежить від декількох показників:

  • статі;
  • віку;
  • фізіологічних параметрів;
  • захворювань і стану здоров’я.

Профілактика надмірного вживання алкоголю

Існують профілактичні заходи 2 видів: первинні і вторинні. Первинна профілактика залежності від спирту націлена на те, щоб допомогти людині зрозуміти пагубність звички, створити негативний образ алкоголіка. Але не завжди перераховані міри дають позитивний результат. Коли залежний знаходиться в полоні оковитої, то психологічні прийоми не діють на нього. Виникає потреба звернутися за професіональною допомогою, яку може надати лише реабілітаційний центр. Спеціалісти клініки «Нове життя» проводять комплекс лікувальних заходів, надають психологічну підтримку, і це дозволяє багатьом пацієнтам повернутися до нормального існування і соціальної активності.