Лікування наркоманії – найрозповсюдженіші міфи про наркотики

Лікування наркоманії – найрозповсюдженіші міфи про наркотики

У сучасному світі є багато спокус, одною із них є вживання наркотиків, котре призводить до необхідності лікування наркоманії. Кількість наркозалежних з кожним роком росте, особливо потерпають від цього молоді люди, які піддалися модній тенденції та прийняли за правду почуті міфи про наркотики та їх неймовірні властивості.

Щоб позбавитись від потягу до наркотичної речовини, треба пройти складний та довгий шлях, який може розтягнутися на декілька років. Допомогти в повній мірі зможе тільки надійна команда спеціалістів у наркологічному центрі, наприклад, «Нове життя». Не потрапити у пастку можна, якщо завчасно дізнатися популярні міфи про наркотик та розвінчати їх.

Міфи про властивості наркотику

В нашому суспільстві розповсюджені наступні неправдиві думки про вживання наркотичної речовини та лікування наркозалежності:

  1. Людині, яка вживає наркотичні препарати, відкривається таємничий та захоплюючий світ – хворим здається, що реальний світ недосконалий та має купу недоліків, а під впливом наркотику вони можуть бути в іншому вимірі та насолоджуватись ідеальними умовами. Насправді це ілюзія, яка швидко зникає при регулярному вживанні.
  2. Наркотик допомагає знайти спільну мову з людьми, подолати сором’язливість. Розкутий та активний стан хворого на наркоманію дуже швидко проходить, до того ж, люди помічають неадекватність стану людини та ознаки вживання, тому не хочуть і бояться спілкуватися. Без наркотику людина стає роздратованою і злою, тобто нормального стану в неї ніколи немає аж до проходження лікування для наркоманів.
  3. Наркотична речовина забезпечує гарний настрій – це часткова правда, адже під впливом речовини наркоман відчуває ейфорію та піднесення. Проте, приємні відчуття швидко зникають, а на зміну їм приходить абстинент ним синдром або ломка, яка характеризується болем та страхом. Досягнення доброго настрою таким шкідливим способом не призводить ні до чого хорошого, залежна людина з кожним днем тільки більше заганяє себе в пастку.

Часто наркомани розписують незвичність та свободу відчуттів під впливом наркотику, але забувають розповісти про моменти, коли їх захоплює страх і жахіття від побачених страшних галюцинацій.

Міфи, які пов’язані з позбавленням від наркоманії

Щодо лікування наркоманії і позбавлення від залежності можна почути наступні міфи:

  • марихуана (або суміші для куріння) є легким наркотиком, який не викликає звикання. Це не є правдою, адже в спеціалізованих клініках найбільший процент пацієнтів складають молоді люди до 25 років, які мають залежність від куріння цієї трави, уявна безпечність швидко призводить до страшних наслідків та змушує наркомана повсякчас шукати нову дозу;
  • змішування аптечних препаратів та алкоголю цілком безпечно та не викликає залежності. Насправді все навпаки, адже змішування різних психоактивних речовин призводить не тільки до швидкого звикання, але й може спровокувати передозування, летальний наслідок, так як наркоман не може розрахувати потрібної дози саморобної речовини;
  • наркоманію в будь-який момент можна кинути самостійно. Звичайно, це неправда, адже наркоман набуває не тільки фізичну, а й психологічну звичку від наркотику. Лікування наркозалежності – це завжди довга та складна дорога, стійкий результат можливий тільки після проходження спеціального терапевтичного курсу.

Також часто можна почути, що краще бути наркоманом, ніж алкоголіком. Насправді немає ніякої різниці – шкідлива звичка однаково стрімко та невідворотно вбиває людину, робить з неї раба, який не може звільнитися зі своєї пастки.

Як правильно лікуватись від наркоманії

Найефективнішим способом сьогодні вважається звернення до спеціалізованого наркологічного закладу, наприклад, «Нове життя». Досвідчені спеціалісти насамперед повинні дізнатися подробиці про людину та спосіб її життя, стан здоров’я, після чого підібрати індивідуальну програму терапії.

Лікування для наркоманів повинно включати в себе такі етапи:

  • зняття фізичних симптомів – абстиненції, ломки та потягу до забороненої речовини;
  • психологічні заняття, які можуть проводитися як індивідуально, так і в групах (це допомагає людині розкритися та набути мотивацію для боротьби з хворобою);
  • реабілітація в соціумі – пацієнт повинен навчитися взаємодіяти з близькими людьми, своєю сім’єю та друзями.

Також в центрі успішно застосовується заміщувальна терапія – пацієнти знаходять заняття по власних інтересах та направляють свою енергію на нього. Це може бути малювання, складання пазлів, робота з деревом та іншими матеріалами, ліпка фігурок, посуду, тощо.

Лікарі та психологи допоможуть позбутися міфів, що міцно закріпилися в думках людини та не дають їй рухатися далі. Тільки в такому випадку лікування наркоманії можна вважати результативним та ефективним.