Лікування жіночого алкоголізму та виведення із запою

Лікування жіночого алкоголізму та виведення із запою

В сучасних умовах лікування алкоголізму є поширеним запитом серед населення, адже з даною проблемою стикається багато людей, причому з різним матеріальним та соціальним положенням. Таке захворювання не рідкість і серед жінок, експерти притримуються думки, що саме жіночий алкоголізм лікується найскладніше по причині міцнішої залежності на психічному рівні.

Частою проблемою в такому випадку вважається заперечення пацієнтом наявності залежності та відмова від її корекції, тоді на допомогу прийдуть спеціалізовані центри, наприклад центр «Нове життя».

Прояви та симптоми залежності від алкогольних напоїв у жінок

Більшість хворих а алкоголізм жінок не здогадуються про серйозність проблеми та її наявність по причині незнання симптомів захворювання. Лікування алкозалежності потрібно, якщо ви помітили у себе або своїх близьких, родичів такі відхилення в поведінці:

 • наявність ранкового похмілля;
 • швидка втрата контролю над кількістю напоїв, що були випиті;
 • хвора людина має прояви часткової втрати пам’яті та забуває, що було до, під час або після вживання алкоголю;
 • відсутність блювотних позивів при прийомі великої кількості спиртного;
 • збільшення дози та виникнення запоїв (вживання алкоголю більше двох днів).

Кожне примусове виведення із запою в такому випадку може не мати позитивного результату, адже звичка закріплюється не тільки на фізичному, а й на психологічному рівні – хвора вважає, що алкоголь допомагає їй у скрутному становищі, заспокоює нерви та стабілізує емоціональний, психічний стан.

Насправді ж все навпаки – саме часте вживання спиртних напоїв призводить до нестабільності психологічного стану, роздратованості, неспроможності радіти життю без речовини, від якої людина залежна. Враховуючи ці фактори можна з впевненістю сказати, що лікування алкоголізму у жінок повинно бути направлене не тільки на виведення токсинів з організму, але й на навчання новим способам взаємодії зі світом, де не буде місця навіть для думок про алкоголь.

Особливості лікування в центрі «Нове життя»

Даний спеціалізований центр допомагає людям на різних стадіях захворювання, а в випадку жінок лікування алкозалежності має власну специфіку, котра полягає у впливі саме на емоційну сторону проблеми, виявлення істинної причини зловживання алкоголем та її опрацювання.

Досвідчені спеціалісти центру (наркологи, психіатри, психологи та психотерапевти) працюють як єдина команда, допомагаючи один одному та пацієнту. В залежності від стадії, причини та стану здоров’я на момент госпіталізації підбирається особлива та індивідуальна схема вирішення проблеми. В цілому алкозалежна людина проходить такі етапи зцілення:

 • фізичне очищення – проведення грамотної детоксикації за допомогою медичних препаратів, виведення із запою та позбавлення від остаточних токсичних речовин в організмі;
 • психологічна робота – в процесі виявляються причини, по яким людина весь час повертається до вживання спиртного, після чого проводиться їх корекція та заміна на позитивні звички, способи поведінки;
 • соціальна реабілітація – пацієнт вчиться по-новому взаємодіяти з близькими, для цього часто залучають до роботи сім’ю хворого та допомагають налагодити відносини між ними.

Умови проживання пацієнтів максимально наближені до домашніх – тут завжди панує приятельська атмосфера, немає заборони на прогулянки, а також можна знайти для себе цікаве заняття, хобі (наприклад, малювання), спілкуватися з людьми.

Вся схема лікування алкоголізму побудована на свободі вибору – в центрі не використовуються агресивні примусові методики та кодування, адже на сьогоднішній день доведена їх шкідливість та низька ефективність. Всі процедури направлені на створення позитивної мотивації, її постійного підкріплення та заохочення пацієнта до одужання та початку нового життя без спиртних напоїв.

Досягнення центру та його плюси

Проведене у нас лікування алкозалежності для жінок в більшості випадків має гарантований результат та стійку ремісію – пацієнтки не тільки повертаються до нормального життя, а й створюють власні сім’ї, знаходять цікаву роботу. Крім того можна назвати такі переваги цієї спеціалізованої установи:

 • вибір найкращого способу корекції у кожній конкретній ситуації;
 • допомога навіть при тяжкому ступені залежності, яка триває багато років;
 • можливість допомоги навіть після закінчення курсу лікування – якщо у людини раптово з’явилася спокуса та бажання повернутися до шкідливої звички, завжди можна подзвонити на цілодобову телефонну лінію підтримки або відвідати психолога;
 • завдяки своїй досвідченості працівники можуть м’яко вмовити людину розпочати лікування.

Виведення з запою та зняття фізичних абстинент них симптомів можливе в найбільш короткий проміжок часу.