Лікування пивного алкоголізму

Лікування пивного алкоголізму

Міжнародний класифікатор захворювань не містить такого терміну – пивний алкоголізм, але це не означає, що людей, які страждають від цієї проблеми, немає. Багато пацієнтів різного віку та статі приходять до реабілітаційного центру, аби почати лікування від алкоголю, саме через потяг до пивних напоїв.

Пиво – це слабоалкогольний напій, міцність якого не перевищує шести градусів, якщо мова не йде про міцні сорти напою. Гарний смак, що не викликає відрази, стимулює людину вживати пиво у будь-який час. Організм звикає до цього, а сам залежний не помічає проблеми, адже він не п’є горілку або інший міцний алкоголь.

Статистика каже, саме до слабкого алкоголю потяг розвивається у декілька разів швидше, аніж до міцних напоїв. Біля вісімдесяти відсотків людей, що полюбляють пивні напої, стають залежними від їх вживання. Серед них є навіть підлітки та діти, яким ще не виповнилося 16 років. Проблема полягає у тому, що жодний індивід, який страждає від пивного алкоголізму, не визнає себе хворим.

Причиною тому стає лояльне ставлення спільноти до слабкого алкоголю, люди не сприймають напій, як джерело небезпеки. Окрім того, ціни на пиво досить низькі, а знайти його можна у будь-якому магазині або кіоску. Клініка «Нове Життя» пропонує якісне лікування алкозалежності від пива на будь-якій стадії. У запущеній формі хвороба призводить до поступової деградації особистості та руйнування здоров’я.

Лікування пивного алкоголізму – коли потрібна допомога

У більшості випадків пити пивні напої починають через їхню доступність та популярність. Підлітки вважають це модним, цікавим. Дорослі проводять зустрічі з друзями та товаришами за бокалом хмільного у кафе та барах. В цей час ніхто не думає про те, що з кожним ковтком наближається до алкоголізму. Адже нічого поганого у декількох бокалах після важкого робочого дня немає.

У складі хмільного міститься певна доза етилового спирту, що нічим не відрізняє його від горілки або вина, окрім кількості градусів. Лікарі запевняють, пивна залежність нічим не краща за інші види потягу до спиртного. Лікування алкоголізму потрібно починати при наявності наступних симптомів:

 • Поступове збільшення кількості випитого;
 • Активні фізичні вправи та швидкі рухи викликають задишку;
 • Порушення сну та зниження потенції;
 • Поява жирових відкладень в області живота.
 • Роздратованість та агресію викликає відсутність улюбленого напою;
 • Головні болі;
 • Ранкове похмілля, яке проходить після бокалу пива.

Найбільш схильні до пивного алкоголізму підлітки та жінки через фізіологічні особливості організму. Якщо людина випиває більше, ніж півлітра пива за один раз, вона також може пристраститися до пагубної звички. Щоденне вживання хмільного, навіть у кількості однієї пляшки, каже про поступове формування залежності.

Тест: Чи страждаєте ви на пивний алкоголізм

Психологи та фахівці запропонували пройти тест усім, хто сумнівається у власній стійкості до янтарного напою. Для цього треба відповісти на чотири питання. Якщо більшість відповідей – ТАК, потрібно замислитися над впливом звички на ваше майбутнє життя.

 1. Чи вживаєте ви хмільне регулярно: щодня, щотижня?
 2. Чи пояснюєте ви свою звичку необхідністю скинути напругу, відпочити, зняти стрес?
 3. В вас немає настрою, коди ви не вживаєте пиво? Ви відчуваєте себе пригнічено?
 4. Якщо вам потрібно буде повністю й назавжди відмовитися від улюбленого напою, ви зможете це зробити? Така думка викликає в вас злість, розпач?

Більшість позитивних відповідей свідчить про наявність пагубної звички. Потрібно спробувати самостійно перебороти себе, та замінити хмільне соками або іншими безалкогольними напоями. Якщо власноруч зробити це складно, у клініці «Нове Життя» спеціалісти нададуть анонімну допомогу у будь-який час, незалежно від стадії та терміну залежності.

Пивний алкоголізм – етапи розвитку хвороби

Спеціалісти проводили безліч досліджень з питання цього типу залежності. Наразі виділяється три кроки поступового розвитку небезпечного потягу до спиртного:

 1. Невротична стадія. Базується на формуванні психологічної залежності, звиканні. З’являється постійне бажання випити на емоційному фоні.
 2. Наркологічна стадія. Людина стикається з фізичною залежністю, періодично має тривалі запої. Припиняє пити лише через нестачу коштів або за іншою крайньою потребою.
 3. Енцефалопатична стадія. Знижуються інтелектуальні здатності, особистість деградує. Для досягнення стану сп’яніння достатньо одного бокалу пива, а тривалість запою може сягати декількох тижнів.

У звичайній пляшці світлого знаходиться стільки ж спирту, скільки у п’ятдесяти грамах горілки. Людина не помічає, як переходить від одного кроку до другого, знищуючи своє життя та здоров’я.  Друга стадія залежності настає вже за декілька місяців щоденного вживання пива.

Якщо не звернути увагу на проблему своєчасно, це може призвести до трагічних наслідків: цирозу печінки, руйнування психіки, розвитку хвороби нирок та серця.