Лікування наркозалежності підлітків

Лікування наркозалежності підлітків

Якщо раніше головною небезпекою для своїх дітей батьки вважали наркомана зі шприцом на дитячому майданчику, то тепер ворог набув нових форм, і його вже не так легко помітити та знешкодити. На заміну класичним наркотикам прийшли підступні і на перший погляд не такі небезпечні амфетаміни, метамфітаміни, «спайси». Їх характеризує доступність, пропаганда в молодіжних колах та загальновідома помилкова думка про відсутність загрози здоров’ю. Залежність від них наступає вже після другого, третього прийому, а це означає, що дитина ризикує потрапити в біду задовго до того моменту, коли ви зможете це помітити.

Способи вберегти дитину від наркоманії

Для того, щоб ваша дитина не потрапила під вплив наркотиків, слід дотримуватися наступних порад:

 1. Цікавитися оточенням дитини. Потрібно знайомитися з її друзями, щоб мати уявлення про те, з ким вона проводить вільний час. Необхідно підтримувати зв’язок з батьками однокласників та товаришів, бо разом легше помітити якісь дивні зміни в поведінці.
 2. На власному прикладі пропагувати здоровий спосіб життя.
 3. Створювати позитивну та довірчу атмосферу в сім’ї.
 4. Говорити з дитиною про шкідливість наркотиків.

В якому віці слід починати говорити про наркоманію

Психологи стверджують, що найкраще в підсвідомості закарбовуються знання, отримані в ранньому дитинстві, тож починати антинаркотичне виховання слід ще в дитячому садочку. Спочатку розповіді треба супроводжувати малюнками, щоб домогтися кращого зосередження уваги й сприйняття. Для більш дорослих слід використовувати фільми з демонстрацією наслідків наркоманії. Найбільш складно це застосовувати у спілкуванні з підлітками, які є першими в групі ризику. Такі бесіди мають ряд рекомендацій, до яких варто дослухатися:

 1. Превентивні бесіди треба проводити систематично. Якщо ви ніколи раніше не говорили про наркотики з дитиною, то вашу разову «акцію» ніхто не сприйме серйозно і зміст її не відкладеться надовго в пам’яті. Натомість, періодичне ненав’язливе нагадування про небезпеку наркозалежності зробить свою справу і залишить свій слід.
 2. Не можна говорити в агресивній формі. Це очевидний факт, але батьки нерідко нехтують цим. Така розмова дуже швидко набуває форми неконтрольованого потоку погроз і образливих слів. Якщо дитина вже страждає від наркотичної залежності, то це може призвести до жахливих наслідків, таких як втеча з дому, суїцид. Якщо ви не впевнені у своїй врівноваженості, то варто порадитися зі спеціалістом.
 3. Не використовуйте подібні фрази: «ти нічого не розумієш», «ти ще мала, щоб думати» і т.п. В даному діалозі припустима лише форма «друг-друг».
 4. Не проводьте лекцію на тему «Як лікувати наркомана», а зробіть акцент на своїй любові. Поділіться своїми переживаннями.
 5. Приготуйтеся почути щось, що може вас засмутити. Продумайте наперед свою реакцію у такому випадку, щоб не дозволити своїм негативним емоціям вийти з-під контролю.
 6. Проконсультуйтеся у психолога, якщо не знаєте як себе поводити і що говорити.
 7. Спробуйте вмовити дитину звернутися за спеціалізованою допомогою, якщо відчуваєте, що вона страждає від наркотичної залежності.
 8. Не починайте розмову, якщо помітили, що саме в цей момент підліток перебуває під їх впливом.

Що робити,якщо твій нащадок став наркоманом

Багато батьків виявляються абсолютно неготовими до вироку «наркоманія» і дозволяють собі втрачати дорогоцінний час на паніку та істерику. Іншою проблемою стає моральний тиск і осуд з боку оточуючих. Бажання не отримати тавро «виховали наркомана» змушує людей приховувати біду і намагатися вилікувати наркомана самостійно. Це лише погіршує ситуацію, оскільки самотужки подолати цю недугу практично неможливо.

В наш час більшість клінік, які спеціалізуються на лікуванні наркозалежності, враховують всі ці нюанси і створюють всі умови для комфортного перебігу реабілітації пацієнтів.

Проблема наркоманії вирішувана

Прикладом уважного ставлення до хворих є наркологічний центр «Нове життя». Заклад із чудовою репутацією і багатолітнім досвідом роботи надає послуги лікування наркозалежності. Для пацієнтів не існує вікових обмежень. Безумовними перевагами клініки є:

 • абсолютна анонімність;
 • сучасні підходи до лікування;
 • можливість розрахувати вартість послуг, не виходячи з дому;
 • наявність власного сайту з необхідною інформацією та відгуками пацієнтів;
 • надання послуги безкоштовної консультації в телефонному режимі;
 • комфортні умови проживання.

 

Безкоштовна анонімна консультація по телефону – це одна з найбільш необхідних послуг для підлітка, оскільки діти часто не наважуються розповісти про свою проблему через страх бути засудженим і приниженим, навіть коли відчувають всю серйозність ситуації і прагнуть почати лікуватися.