Лікування наркоманії в домашніх умовах

Лікування наркоманії в домашніх умовах

Наркоман у родині – це справжнє лихо, до якого не можна бути готовим, проблема стає відомою зазвичай зненацька, й рідні стають перед фактом. Багато людей починають пробувати лікування наркоманії в домашніх умовах, вивчаючи різні сайти, книги, слухаючи поради інших людей. Частіше до таких методик звертаються ті, хто проживає у віддалених районах, селищах та передмісті, але й мешканці великих міст іноді прибігають до самолікування.

Залежність є серйозною хворобою, яка вже зачепила психіку, мозок та фізичний стан людини, якщо вона вживає різні препарати на протязі певного часу. Це свідчить про необхідність термінового прийняття комплексних заходів по очищенню організму, психологічній допомозі та відновленню свідомості хворого. Намагаючись досягти результатів шляхом використання домашніх методик, можна довести залежного до критичного стану.

Як тільки родичі помітили перші ознаки прийому наркотиків, треба одразу звертатися до професійної клініки. Якщо пацієнт сам не має бажання йти до лікаря, можна вдатися до хитрощів, вмовивши його пройти обстеження або регулярний медичний огляд, та привезти до реабілітаційного центру Нове Життя, де буде надано хворому професійний догляд. У крайньому випадку треба викликати нарколога додому, де він зможе допомогти залежному, та потім забрати його до клініки. До яких методів звертаються родичі залежних?

 

Лікування наркотичної залежності народними методами

Народні методики завжди вважалися виходом з усіх ситуацій та ліками від будь-яких хвороб, але то було досить давно. Зараз боротьба з хворобами, у тому числі й з наркотичною залежністю, відбувається на іншому рівні. Спеціальні лікарі проходять навчання та вивчають проблему залежності з усіх боків для того, щоб надати кваліфіковану допомогу хворому. Але це не змушує деяких людей все ж таки відмовитися від спроби самостійно вирішити проблему. Найбільш популярні методи, які використовують сучасні люди, розглянемо далі.

 

Молитва, як спосіб перемогти недугу

До цього способу звертаються віруючі люди, зазвичай батьки, які стикаються з залежністю рідної людини. Він включає у себе різноманітні заговори, фрази та тексти, які частіше за все проговорюють самі родичі, а не хворий, бо останній не визнає проблеми. Дехто навіть проводить певні ритуали. Такий метод не може дати результатів, якщо сам хворий не є віруючою людиною, не згоден на позбавлення від залежності та не визнає себе залежним.

Спеціалісти запевняють – навіть якщо ефект буде, то тільки тимчасовий, але у більшості випадків заговори можуть викликати протилежну реакцію:

 • Роздратування та агресивне ставлення до себе та оточуючих;
 • Психоз, порушення свідомості;
 • Панічні приступи та депресію;
 • Апатичний стан та навіть схильність до суїциду.

 

Виведення токсинів народними засобами

Багато хто асоціює лікування наркоманії дома з виведенням усіх шкідливих речовин з організму. Для цього часто починають поїти хворого різними травами, відварами, чаями, поєднуючи це з відвіданням саун та фізичними навантаженнями. Таким чином стимулюють вихід токсинів з потом.

Для здорової людини таке очищення організму буде справді корисним, але не слід забувати про те що шкідливі речовини встигли погіршити фізичний стан залежної людини, тому така методика може бути смертельно небезпечною. Навантаження на серце збільшується, що може стати причиною розвитку тахікардії, перепадів тиску, та навіть смерті.

Трав’яні настої, як спосіб боротьби з залежністю

Старий метод, який прийшов до нас ще від прабабусь. Вони завжди намагалися поїти хворого настоянками, вважаючи їх найкращими ліками. У певній літератури можна знайти поради щодо використання протизапальних, заспокійливих засобів, а також рослин, що виводять шлаки та зупиняють блювоту. Єдиний спосіб, зробити цю методику ефективною – використання її, як допоміжної терапії при реабілітації у клініці.

Працювати над розробкою настоянок та їх складом має тільки спеціаліст з наркології. Існує безліч начебто перевірених рецептів, які насправді мають у складі отруйні речовини. Самостійне приготування таких відварів може призвести до:

 • Важкого отруєння;
 • Виникнення алергії;
 • Порушення роботи внутрішніх органів.

 

Боротьба за наркоманією за допомогою акупунктури

Суть методу полягає у формуванні певного впливу на організм через використання голок та уколів у певних місцях тіла. Досі наукою не було доведено результативність цієї методики, спеціалісти підозрюють, що ефект базується більш на впевненості пацієнта та його вірі у дію уколів. Тому казати про те, що позбутися від залежності можна лише за допомогою акупунктури,  важко. Але треба пам’ятати про небезпечність процедури, вона може призвести до:

 1. Пошкодження судин та нервів, що стає причиною запалення, порушення роботи тіла та органів.
 2. Стимуляції розвитку злоякісних пухлин через пошкодження родимок або доброякісних пухлин.
 3. Якщо процедуру проводять у неналежних умовах, без потрібного рівня стерилізації, є велика ймовірність занести інфекцію, адже у залежного імунітет дуже низький.

 

Заміна наркотиків іншими препаратами

Дехто вважає, що намагаючись перевести хворого на слабші наркотичні засоби, алкоголь, снодійне або знеболююче, це допоможе вилікувати залежність. По-перше, це неефективно, по-друге, прискорює розвиток нової залежності. Крім того, методика є досить небезпечною. Є випадки, коли вона ставала причиною наступних наслідків:

 • Смерті через порушення роботи органів, що є життєво важливими, на фоні додаткових навантажень та альтернативних ліків або спиртного;
 • Послаблення психіки, розвитку неконтрольованих психологічних реакцій, схильності до самогубства, агресії та нервових зривів;
 • Отруєнь та інтоксикації організму.

Лікування наркоманії в домашніх умовах – неефективно та небезпечно, це проблема, з якою треба звертатися до професіоналів, знаючого лікаря, який зможе знайти підхід до хворого, та повернути його до нормального життя.