Лікування метадонової залежності

Лікування метадонової залежності

Метадонова залежність – одна з найважчих наркозалежностей з усіх, що існують у світі. Сам препарат часто використовують у якості ліків. Він допомагає позбавити хворого від тяги до героїну, важкого наркотику, у боротьби з яким будь-які засоби вважають доречними. Метадон – є складовою терапії, що побудована на заміні однієї небезпечної речовини іншою, що наносить організму меншу шкоду. Лікарі потрохи зменшують дозування метадоном,  тим самим повертаючи людину до реального життя.

Таке лікування займає багато часу, та має проводитися у комплексі з індивідуальною та груповою психологічною терапією. Та все одно ці заходи вважаються небезпечними, допускаються лише у крайніх випадках. Більшість сучасних лікарів не підтримують використання одного наркотику, як засобу для позбавлення тяги до іншого препарату.

Метадон – то є один з найсильніших синтетичних наркотиків, який має схожий вплив на психіку та організм, що й героїн. Неодноразово наркозалежні казали про те, що період відвикання від метадону неможна порівняти ні з чим іншим за важкістю. Після того, як залежний припиняє приймати героїн, ломка продовжується не більше, ніж тиждень, максимум два. Відволікати від метадонового впливу доводиться не один місяць.

Фахівці впевнені у необхідності розробки особистого плану лікування для таких хворих. Потрібно досконало проаналізувати стан їхнього організму, визначити термін та частоту вживання, та психологічні причини вчинку пацієнта. У клініці «Нове Життя» працюють найкращі спеціалісти з великим досвідом роботи з залежними людьми, які знайдуть вихід навіть з найважчої ситуації.

Лікування наркозалежності – розвиток метадонової залежності

Як будь-яке захворювання, наркоманія розвивається поступово. Головне, вчасно побачити зміни у людини, та надати їй потрібну допомогу. Чим довше організм отримуватиме психотропні препарати, тим важче буде повернути пацієнта до нормального життя. Доведено, що позбавитися від тяги до метадону набагато складніше, ніж до інших речовин. Розвиток стійкої тяги формується у три кроки:

  1. Психологічна потреба у вживанні препарату виникає після першої спроби, однак людина вважає, що повністю контролює ситуацію. Вона вважає, що кількість речовини – безпечна, й потрібен наркотик лише іноді, аби підняти настрій, відпочити від проблем.
  2. Фізична залежність доповнює психологічну – без метадону індивід відчуває гостру потребу у дозі. В нього починається ломка, яка супроводжується болями та глибокою депресією.
  3. Ресурси організму вичерпано, формуються важкі соматичні проблеми, які поступово стають хронічними.

Симптоми хронічної тяги до метадону можуть відрізнятися. Найчастіше вони виражаються через підвищений артеріальний тиск, різкі зміни температури, ускладнення дихання та сповільнення сердечного ритму. Нирки, печінка, головний мозок не можуть функціонувати у стабільному режимі через ураження речовиною.

Лікування наркоманії – ознаки залежності від метадону

Хвору людину можна впізнати за різким звуженням зірниць, повільною реакцією на оточуючий світ, порушеною координацією рухів та низьким больовим порогом. Відчуття, до яких прагне людина, вживаючи метадон, схожі на героїновий кайф. Наркотик тримає організм у іншому стані приблизно три доби, що досить довго у порівнянні з іншими наркотичними засобами.

Виведення шкідливої речовини – дуже повільне. Вона відкладається у тканинах та м’язах, що призводить до розвитку невиліковних захворювань. Першими страждають серцево-судинна та дихальна системи.  Наслідки залежать від того, у якій формі залежний вживав наркотик – у вигляді пігулок, сиропу, або вводив у вену за допомогою уколу.  Передозування майже завжди призводить до смерті через зупинку серця або набряки легенів.

Як лікувати наркомана від метадонової залежності

Вилікувати залежну від метадону людину дуже складно, але професійні фахівці клініки Нове Життя пропонують інноваційну програму, яка базується на наступних принципах:

  • Чітке встановлення кінцевої мети разом з хворим та його родичами або близькими людьми;
  • Постійний контроль за психологічним та емоційним станом, корегування світогляду за допомогою спеціалізованої підтримки;
  • Індивідуальний підхід до кожного хворого;
  • Доброзичливий персонал, комфортабельна обстановка та нові терапевтичні методики;
  • Поєднання класичних підходів та нових методик до пошуку найбільш актуальної програми лікування наркоманії з максимальною ефективністю.

Найважчим етапом є саме психологічна корекція – вона потребує зусиль не тільки від лікарів, але й від самого пацієнта. Людина має особисто визнати, що їй необхідна допомога та підтримка, піти на контакт із психологом. Після очищення організму паралельно проводиться реабілітація фізичного стану за допомогою правильного харчування, вітамінів, медикаментів та спеціалізованих процедур.