Небезпека героїнової залежності

Небезпека героїнової залежності

Кожен нарколог Вінниця підтвердить, що героїн є найбільш поширеним швидкодіючим наркотиком із опіатів. Він провокує посилену залежність в фізичному і психологічному плані вже після кількох прийомів, а його передозування часто призводить до смерті. Той, хто вживає героїн більше року, не здатен вилікуватись самостійно, тому без професійної допомоги не обійтись.

Умови розвитку залежності від героїну

Від героїну найважче лікувати наркомана Вінниця в цьому плані є одним з кращих варіантів завдяки наявності сучасного реабілітаційного центру. Як саме розвивається залежність? Все відбувається досить швидко, хоча спочатку явних ознак немає.

 1. При першому вживанні героїну людина почуває себе добре, навіть після того, як наркотик буде виведений із організму. Це вводить в оману та дає відчуття повного контролю над ситуацією, що надалі спонукає спробувати ще раз.
 2. Після двох-трьох вживань виникає психологічна залежність, посилена відсутністю абстинентного синдрому, тобто ломки. Людина вважає, що повністю контролює вживання наркотиків і може кинути, коли захоче.
 3. Через декілька вживань розвивається фізична залежність, після виведення героїну з організму виникає абстинентний синдром. На цьому етапі людина згодна на все, лише б отримати наступну дозу наркотика.

На швидкість розвитку героїнової залежності впливає частота вживання, а також вік і фізичний стан особи. Неповнолітні стають наркозалежними швидше дорослих, а якщо героїн приймає вагітна жінка, немовля народиться уже із залежністю від опіатів.

Поведінка людини під героїном

Правильно оцінити стан людини під впливом героїну може тільки нарколог, Вінниця, наприклад, відома досвідченими спеціалістами у своїх центрах для реабілітації. Але розпізнати основні характерні ознаки не важко:

 • зміна настрою – від задоволення, спокою чи повної апатії до нервозності та раптової агресії;
 • підвищена сонливість, яка змінюється безсонням;
 • вимова невиразна, плутана, фрази уривчасті;
 • помітне порушення координації, хитка хода;
 • добре помітний тремор кінцівок.

Люди з героїновою залежністю намагаються усамітнитися, уникають навіть тих, з ким раніше охоче спілкувалися. Ще однією важливою ознакою є звуження або розширення зіниць при відсутності будь-якої реакції на світло. Додатковими симптомами виступають зміни у зовнішньому вигляді: хворий перестає слідкувати за собою, його шкіра завжди бліда, а волосся має жирний блиск, навіть після миття.

Героїнова ломка

Абстинентний синдром у залежних від героїну протікає дуже гостро. Умовно його можна розділити на чотири фази. Перша починається приблизно через 8-10 годин після вживання. Пригнічується настрій, з’являється нежить, можуть текти сльози, помітне розширення зіниць. Через добу приходить друга фаза, яка характеризується підвищеною слабкістю та пітливістю, чутливістю до холоду, а також частим чханням – понад 50 раз на годину.

Наступна фаза починається через дві доби після вживання дози. Окрім приведених симптомів – судоми та сильні болі у м’язах, людина не може заспокоїтись, не знаходить собі місця. На третій день настає підсумкова фаза, що супроводжується діареєю, блювотою, болями в животі. На тлі цього нерідко виникає наркотичний психоз – хворобливий стан з панічними атаками, галюцинаціями, різким погіршенням координації тіла. При наявності хоча б декількох із приведених ознак необхідно терміново звертатися до наркологічного центру «Нове Життя».

Лікування героїнової залежності

Героїнова наркоманія викликає порушення усіх функцій внутрішніх органів, дає сильне психічне навантаження, призводить до зараження гепатитом, ВІЛ і венеричними хворобами. Ще небезпечні наслідки ломки, адже абстинентний синдром може викликати набрякання легенів чи зупинку серця. Без кваліфікованої допомоги такі хворі приречені.

Лікування залежності від героїну проходить в умовах стаціонару та потребує багато часу. Фізичну залежність усувають з допомогою детоксикації організму. Що це дає:

 • зменшується абсорбція токсинів;
 • прискорюється виведення залишків героїну;
 • настає поступове відновлення функцій органів і систем.

Для терапії використовують опіоїдні блокатори та сорбенти. Але нормалізації фізичних показників недостатньо, треба усунути також й емоційно-психічну залежність. Тут важлива підтримка близьких і стійка мотивація. Спеціалісти застосовують різні методики, які дозволяють усвідомити хворому важливість здорового способу життя і позитивного сприйняття навколишнього світу. Особлива увага надається соціальній адаптації пацієнтів, щоб в майбутньому у них не виникало бажання повернутися до наркотиків. Також реабілітаційний центр Вінниця гарантує анонімність, що має неабияке значення для людей з наркотичною залежністю і їх сімей.