Факти про підлітковий алкоголізм

Факти про підлітковий алкоголізм

На даний момент Україна займає перше у світі місце через вживання підлітками алкогольних напоїв. Це страшна статистика, на яку не можна закривати очі. До клінік з лікування алкозалежності звертаються перелякані батьки, які часом навіть не уявляли, що проблема встигла набрати настільки великих обертів. Останні дослідження говорять про те, що 40% дітей віком від 14 до 18 років систематично вживають алкогольні напої. У Сполучених Штатах цей показник становить 30%.

Чому підлітки починають пити – основні причини підліткового алкоголізму

Стикаючись з проблемою вживання алкоголю у дитини, батьки намагаються зрозуміти, що саме стало причиною, з якої підліток почав шукати щастя у пляшці. Швейцарський університет боротьби з алкоголізмом провів дослідження та виявив основні проблеми, які штовхають дітей на невірний шлях:

  • Близько 59% підлітків випивають, аби самоствердитися в очах інших. Вони вважають, що саме таким шляхом зможуть досягти поваги, позбавитися комплексів та проблем у спілкуванні з однолітками;
  • Приблизно 50 відсотків опитаних відповіли, що їм подобається стан легкого сп’яніння, так простіше розслабитися й відпочити;
  • 43% підлітків пояснили свою тягу до алкоголю тим, що їм скучно, нема чим зайнятися, відсутні інтереси, хобі;
  • Близько 26% страждають від тиску з боку однолітків, які намагаються нав’язати їм необхідність вживати алкоголь, аби приєднатися до компанії, потрапити на вечірку, тощо;
  • 15% дітей повідомили, що почали пити, аби позбутися психологічного тиску в родині – сварки з батьками, побутові проблеми, непорозуміння.

Ризик алкогольної залежності для дівчат та хлопців

Лікування алкоголізму для дівчат та хлопців має трохи різний підхід. Причиною того є те, що дівчата більш сприйнятливі до випивки, ніж хлопці. За даними масштабних досліджень у США було виявлено, що більш ніж 59% дівчат вважають випивку способом боротьби з родинними та суспільними проблемами.

Дівчата отримують більшу шкоду від спиртного, це виявляється у втраті уваги, погіршенні пам’яті та концентрації. Хлопці рідше стикаються з такими проблемами.  Це пояснюється наступними причинами:

  1. Менша вага тіла.
  2. Більш повільний обмін речовин.
  3. Гормональна й статева різниця.
  4. Більша кількість підшкірного жиру.

Окрім того пияцтво підвищує ризик сексуального насилля, що доводить статистика. Підлітки схильні до бійок, зґвалтувань, пограбувань, тощо. Якщо дівчата отримують від сп’яніння відчуття розслаблення, то хлопці, навпаки, стають більш агресивними. Це призводить до серйозних проблем, тюрми та травм.

Вплив родини на ставлення дитини до алкоголю

Деякі батьки впевнені, що якщо дитина буде пити разом з ними за святковим столом, то вона вже не захоче йти та вживати алкоголь на вулиці чи в гостях. Насправді, це зовсім невірний підхід до виховання, й одна з ключових причин розповсюдження залежності серед молоді. Аби потім не довелося записувати дочку або сина на лікування від алкоголю, треба дати зрозуміти, що спиртне – це табу у родині й поза нею.

На жаль, молодші брати та сестри тих людей, що звикли вживати спиртне, мають дуже велику схильність до залежності. Соціолог Еббі Фаган проводив дослідження, у якому приймали участь підлітки з 13 до 17 років. Було виявлено, що у родинах, де старші діти вживають  алкоголь, 40% молодших також схильні до пагубної звички.  Сім’ї, в яких не прийнято вживати спиртне,  мали кращий показник – 10% почали пити.

Зі свого боку батьки мають вказати дитині не тільки на те, що спиртні напої – це погано, але й показати чому. Розповісти про вивід із запою, наслідки пияцтва, хвороби, привести приклади.

Коли необхідно лікування алкоголізму

Молоді люди досить схильні до розвитку залежності, вистачить й декількох місяців, аби людина почала систематично звертатися до пагубної звички. Якщо дорослому потрібно не один рік, аби ситуація стала критичною, то підлітку набагато простіше звикнути до змінення у свідомості. До того ж дитині не потрібно вживати горілку або інші міцні напої, щоб стати алкоголіком, достатньо й коктейлів або пива.

Пивний алкоголізм – це сучасна проблема молоді. Людина не відчуває, що стає залежна, й продовжує пити улюблений напій, а потім виявляється, що її вже треба лікувати.  У наш час популярність пива та слабоалкогольних напоїв найвища, саме серед школярів та молоді, тому ситуацію треба контролювати досить пильно. Одна пляшка пива впливає на організм саме так, як 50 грам горілки, а сучасні підлітки на день випивають по дві чи більше.

Діти схильні дивитися рекламу, прислухатися до порад друзів, які вмовляють скуштувати пиво, адже цей напій не міцний. Так підліток стає на слизький шлях, який може призвести до величезних проблем зі здоров’ям та майбутнім життям.