Чи можливо лікувати алкоголізм примусово?

Чи можливо лікувати алкоголізм примусово?

Алкогольна залежність є великою проблемою сучасного людства, багато хворих самостійно не визнають того, що вже потрапили до групи ризику й мають серйозні проблеми, тоді доводиться застосовувати примусове лікування алкоголізму, але чи це можливо? Для того, щоб повернути людину до нормального життя необхідно зрозуміти, що це не примха або спроба протиставити себе світу, а справжній, й достатньо важкий недуг. Він порушує не тільки фізичний стан організму, але й впливає на психологічне здоров’я кожного алкоголіка.

Часте вживання спиртних напоїв призводить до наступних наслідків:

 1. Руйнування внутрішніх органів.
 2. Розвиток залежності від спиртних напоїв.
 3. Психологічні проблеми.
 4. Депресія.
 5. Порушення світосприйняття.
 6. Підвищена агресія.
 7. Неконтрольовані дії.
 8. Розвиток епілепсії, цирозу печінки, хвороб серця.
 9. Ослаблення опорно-рухового апарату.

Не так просто змусити людину кинути вживати алкоголь, адже з часом для неї це стає частиною життя, й відмовитися від нього складно не тільки на психологічному, але й на фізичному рівні. Намагання лікувати алкоголіка без його згоди часто призводить до сутичок, проблем у стосунках з родичами та близькими, родина страждає від нескінченних скандалів та проблем. Але позбавитися від хвороби реально, навіть якщо пацієнт не визнає всієї складності ситуації. У цьому здатні допомогти професіонали від реабілітаційного центру Нове Життя.

Методи лікування алкоголізму – що пропонує клініка

Спеціалісти наголошують на необхідності комплексного підходу до реабілітації людини – не достатньо скористатися основними принципами, потрібно зрозуміти коріння захворювання, причину, з якої людина обрала такий шлях для себе. Тільки після цього можна вплинути на неї, та змінити її погляд на пріоритети у житті. Головною перевагою центру є побудова індивідуального процесу лікування для кожного окремого пацієнта.

Для того, щоб досягти успіху, використовуються різноманітні підходи, окрім примушення, бо саме такий шлях має найменшу ефективність. Зовні алкоголік буде робити вигляд, що повністю згоден з лікарями та близькими, але насправді чекатиме завершення лікування, аби повернутися до старих звичок. Саме тому, потрібно приділяти максимум уваги усім факторам.

Сім кроків до одужання

Працюючи зі складними випадками професіонали центру реабілітації розробили власну програму, за допомогою якої примусове лікування алкоголізму стає можливим. Вона складається з сьоми кроків, кожен з яких людина повинна зробити за власним бажанням.

 1. Надання мотивації до зміни життя. Зазвичай в залежних пацієнтів рано чи пізно мотивацією стає лише одне – вживання спиртних напоїв. Хворий прокидається з цією думкою, та робить усе, щоб пришвидшити момент, коли можна буде випити. Йому треба надати іншу мету, мотивацію, яка буде такою ж сильною, як і бажання вжити алкоголь. З часом вона зможе витіснити пагубну звичку.
 2. Контроль фізичного стану. Вживання спиртного на протязі довгого часу призводить до слабкості, апатії, дискомфорту в організмі – потрібно виявити усі проблеми та перейти до їх термінового вирішення.
 3. Для того щоб примусово лікувати алкоголіка, потрібно весь час наглядати за людиною – вона має знаходитися у центрі. Тільки так лікарі зможуть контролювати зміни психологічного та фізичного стану особи.
 4. Спілкування з психологами – необхідний крок до одужання, адже у багатьох випадках, особливо на початкових стадіях, причина алкоголізму лежить у голові, а не у фізичній потребі. Невпевненість у собі, незадоволення власним життям, втрата роботи, близької людини, проблему з зовнішністю, тощо.
 5. Соціалізація, групове лікування важливо для того, щоб пацієнт знов зміг спілкуватися з оточуючими без спиртного. З іншого боку, він припинить соромитися свого недугу, побачивши, що не єдиний має схожу проблему. Це крок до її визнання.
 6. Розкриття перспектив. Потрібно надати пацієнту можливість повірити, що його життя кардинально зміниться після того, як він відмовиться від пагубної звички. Тут мають додати зусилля родичі, близькі та, звичайно, спеціалісти.
 7. Адаптація – після реабілітації треба всіляко підтримувати у людині бажання жити без шкідливих звичок, проводити з нею багато часу, та ізолювати від колишніх друзів та атмосфери, де вона звикла прикладатися до пляшки.

Особливості лікування алкоголізму без згоди

Тільки 14% хворих на алкоголізм здатні самостійно визнати свою залежність, інші люди вважають, що такі проблеми їх не обходять. Але рідні люди бачать, як пагубна звичка затягує алкоголіка, що руйнує його життя, родину, кар’єру, тощо. Для того, щоб мінімізувати агресію та небажання хворого лікуватися, необхідно поетапно та м’яко намагатися показати йому інші боки життя.

 • Частіше збиратися у родинному колі;
 • Змалювати перспективи на роботі для людини, можливість заробити гроші, придбати бажані речі;
 • Зменшити тиск, спонукання та образи в адрес алкоголіка.

Головна мета – зробити так, щоб людина сама почала розуміти, що вона потрібна вдома, в неї є рідні, є шанс досягти певної мети. На цьому етапі можна підводити до необхідності пройти лікування. Якщо це викликає агресію, краще зробити наголос на тому, що потрібно перевірити фізичний стан, пройти обстеження, здати аналізи. Спеціалісти клініки Нове життя знайдуть правильні слова для того, щоб залишити алкоголіка на реабілітації, й примусове лікування алкоголізму стане добровільним.