Алкоголь та антибіотики: чи можна поєднувати?

Алкоголь та антибіотики: чи можна поєднувати?

Не наважуючись почати лікування алкоголізму Рівне, залежні часто стикаються з тим, що потяг до спиртного ускладнює їм життя. Мова йде не тільки про безпосередні негативні зміни в організмі, але і про виникнення складнощів при боротьбі з іншими захворюваннями: пневмонією, вірусами, інфекціями. Поширена проблема – необхідність відмовитися від згубної звички на період антибіотикотерапії. Чи справді в цьому є необхідність? Як впливає алкоголь на ефективність антибактеріальних засобів? Наскільки небезпечно приймати їх разом? Відповіді на питання знайдете далі в статті.

Чим небезпечний одночасний прийом антибіотиків та алкоголю

Призначення антибактеріальних засобів – крайній захід боротьби з патогенними мікроорганізмами, який застосовують, якщо звичайні протизапальні ліки, імунні комплекси не допомагають. Тривалість лікування може бути від 5-7 днів до декількох тижнів, залежно від виду, тяжкості захворювання. Весь цей час хворому необхідно дотримуватися певних рекомендацій, зокрема, лікарі наполегливо рекомендують відмовитися від випивки. При цьому в Інтернеті можна часто знайти публікації про те, що алкоголь не впливає на дію таких препаратів. Так пити чи утримуватися?

Однозначно краще перестати пити спиртовмісні напої, оскільки при одночасному вживанні є ймовірність:

 • нейтралізації/зниження активності основного компонента препарату;
 • прискореного/сповільненого виведення діючої речовини;
 • накопичення токсичних речовин;
 • подвійного навантаження на печінку, що збільшує ризик порушення її роботи;
 • розвитку побічних дій.

Незважаючи на відсутність клінічно підтвердженого негативного ефекту, фахівці виділяють кілька видів антибіотиків, з якими пити алкоголь не можна категорично:

 1. Метронідазол;
 2. Тинідазол;
 3. Цефалоспорин;
 4. Лінезолід;
 5. Триметоприм;
 6. Сульфаметоксазол;
 7. Доксициклін.

Серед характерних реакцій на сумісний прийом можна відзначити:

 • судомний синдром;
 • анафілактичний шок;
 • болі в животі;
 • безсоння;
 • висипання на шкірних покривах;
 • перепади тиску;
 • травні розлади;
 • погіршення мозкової і серцевої діяльності.

Через скільки можна пити алкоголь після прийому антибіотиків

З огляду на неоднозначність наслідків в період терапії протибактеріальними препаратами вживати алкогольні напої не слід. По завершенні курсу від цього також слід утриматися. Організму необхідний час для виведення антибіотиків. До того ж, поки відбувається боротьба з вірусами та інфекціями, організм послаблюється. Зайве навантаження може стати причиною збільшення відновного періоду. Тим людям, які не здатні контролювати потяг до випивки і страждають від залежності, бажано не пити взагалі і закодуватися від алкоголю Рівне, а потім стати учасником реабілітаційної програми.

Що робити, якщо випив алкоголь з антибіотиками

Людям, які звикли регулярно вживати алкоголь, складно відмовитися від цього, тому нерідко вони все-таки порушують рекомендації лікаря, поєднуючи його з ліками. Згодом приходить усвідомлення, що цього робити не варто, і доводиться вирішувати, як діяти.

Якщо після сумісного вживання почалися серйозні побічні дії – тахікардія, порушення роботи дихальної системи, болі в серці, потрібно негайно викликати швидку допомогу. При помірному погіршенні самопочуття слід звернутися до лікаря, повідомити про ситуацію, що склалася. Залежно від різновиду антибактеріального засобу, його дозування, тривалості прийому, кількості прийнятого спиртного він порадить, що робити. Приймати препарати без лікарського призначення ризиковано – вони можуть вступити в протидію з основними ліками, погіршивши самопочуття.

Важливо зрозуміти, що одноразовий прийом алкогольних напоїв не здатний нейтралізувати дію антибіотика. Відповідно, терапію можна і потрібно продовжувати, але до випивки більше не торкатися до закінчення курсу, а в ідеалі – відразу записатися до нарколога.

Реабілітаційний центр (Рівне) усуває наслідки алкоголізму

Впоравшись з інфекціями та запальними процесами за допомогою антибіотиків, необхідно задуматися про лікування алкогольної залежності. Сам факт того, що в період терапії виникло непереборне бажання випити, свідчить про нездорове ставлення до алкоголю.

В майбутньому ще не раз може виникнути ситуація, коли вживання спиртних напоїв буде під забороною, і порушення його призведе до серйозних наслідків. Якщо ви не зможете себе контролювати, є ризик нашкодити здоров’ю остаточно, тому від патологічного потягу слід позбавлятися. Єдиний дієвий спосіб – проходження відновного курсу в реабілітаційному центрі. Тут вам і вашому родичу допоможуть впоратися з наслідками алкоголізму, почати тверезе життя, в якому не буде похмілля, запоїв тощо.

Центр «Нове життя» пропонує індивідуально складені програми лікування алкогольної залежності в комфортних умовах з підтримкою досвідчених наркологів, аддиктологів і психологів. Щоб вилікувати алкоголіка Рівне, телефонуйте нам 24/7!