Алкогольна деградація

Алкогольна деградація

Алкоголізм це хвороба, наслідком якої є втрата особистості та соціальна смерть індивіда. Вона обов’язково потребує лікування, бо кожна людина має право на другий шанс, який допоможуть отримати фахівці наркологічного центру «Нове життя». Самостійне лікування алкоголізму може призвести до сумних наслідків, тому займатися цим повинен лікар високої кваліфікації, який зможе запропонувати хворому допомогу та подарувати йому нове життя.

Алкогольна деградація: види

Алкогольна деградація розвивається на окремих етапах алкоголізму та включає такі стани, як афективні розлади, психопатоподібні стани, втрату критичного відношення до зловживання алкогольними напоями та своєму стану взагалі, стійкі зміни інтелекту, втрату пам’яті. Зазвичай деградований алкоголік ставиться до навколишнього оточення з апатією, але у будь-яку хвилину він може вибухнути. При цьому у душі він залишається байдужим до всього, від не здатний переживати за себе або своїх близьких. У хворих можна спостерігати кілька типів алкогольної деградації:

  • З психопатоподібними симптомами. Найчастіше такий хворий легко приходить до стану збудження, що є причинами істеричного настрою, схильності до депресії.
  • Алкогольна деградація з хронічною ейфорією. Залежна від вживання алкогольних напоїв людина перебуває у безпечному, завжди благодушному настрої та не здатна адекватно оцінювати реальний стан речей. Вона проявляє зайву відвертість у спілкуванні з оточенням, надає перевагу веселому тону, багато жартує.
  • Алкогольна деградація з аспонтанністю. Хворий постійно відчуває пасивність, в’ялість та сонливість, в нього спостерігається зниження спонукань, повна втрата інтересів.

Ознаки хворобливого стану

Алкогольна деградація це не вигадки, метою яких є залякування тих, хто зловживає спиртними напоями. Цей термін характеризує певну поведінку людини, якій потрібна допомога в лікуванні алкоголізму. Основними симптомами алкогольної деградації є наступні стани:

  1. У людини спостерігається звуження кола його інтересів. Хобі, захоплення відходять на другий план, бо єдиною розвагою стає вживання спиртних напоїв. Все, що відбувалося з людиною до того, як він захворів, сприймається як таке, що відбувалося з іншою людиною, в іншому житті.
  2. При алкогольній деградації спостерігається і моральна деградація. При цьому все, що сприймалося здоровою людиною, як неадекватні вчинки, жорстким або не етичним, стаж цілком нормальним.
  3. З’являється байдужість, алкоголіки перестають турбувати долі близьких, вони не цікавляться подіями, які відбуваються навколо.
  4. Спеціалісти відмічають, що хворі, які страждають алкогольною деградацією, поступово стають агресивними, для досягнення цілі починають брехати. При цьому брехня направлена на те, щоб роздобути чергову пляшку.
  5. Втрата пам’яті та погіршення інтелекту є основними рисами, які свідчать про розвиток у залежної від прийому спиртних напоїв людини алкогольної деградації.

Вплив алкогольної деградації

У побуті спостерігається втрата всіх інтересів, звужується коло його уявлень, мислення стає рутинним. У важких випадках хворі втрачають здатність відокремлювати головне від другорядного. Хворим, у яких спостерігається алкогольна деградація, характерні різка виснаженість, нездатність концентрувати увагу. Такі пацієнти не розуміють змісту тих подій, які відбуваються навколо.

Зниження пам’яті є закономірністю. В першу чергу алкоголік втрачає здатність запам’ятовувати всю нову набуту інформацію. Але зниження пам’яті не є настільки вираженим, щоб заважати виконувати просту та звичну роботу, самостійно обслуговувати себе у побуті.

Деградація по алкогольному типу характеризується частими емоційними розладами. У хворого спостерігається послаблення регуляції, адекватності, детермінованість емоцій.  Цей стан супроводжується веселою безтурботністю, алкогольним гумором, капризністю та невдоволеністю. Хворі, які страждають на хронічний алкоголізм, легко піддаються навіюванню, їх воля слабшає, особливо, коли мова йде про вживання спиртних напоїв.  Коло інтересів звужується, залежна людина перестає відвідувати театри, ходити в кіно, читати книжки. Вони втрачають почуття обов’язку перед суспільством, родиною, колективом.

Якщо близька вам людина потрапила в біду, не варто намагатися побороти проблему самотужки. Це може призвести до важких наслідків, навіть летального результату. Звернення до фахівців спеціалізованої клініки допоможе вилікувати алкоголіка та надати йому другий шанс на нормальне життя.