Алкогольна амнезія

Алкогольна амнезія

Алкогольна амнезія та провали в пам’яті після вживання спиртних напоїв свідчать про виникнення першої стадії алкоголізму. Стан особи, яка втрачає частину спогадів внаслідок алкогольного сп’яніння шляхом негативного впливу алкоголю на кору мозку, можна прирівняти до відчуттів пацієнта після черепно-мозкової травми чи психічних відхилень. При потраплянні етанолу в головний мозок через кров починається процес блокування нейронних клітин. Після порушення їхнього нормального функціонування затримується передача нервових імпульсів і відбувається зупинка діяльності мозку, спрямованої на формування пам’яті дострокового типу.

Провал в пам’яті після алкоголю: як згадати

Для повернення нормального функціонування мозку і відновлення спогадів варто дотримуватися кількох порад.

  1. Припинити вживання напоїв на основі алкоголю.
  2. Відновити режим сну та забезпечити повноцінне харчування.
  3. Відмовитись від важких фізичних навантажень.
  4. Проводити більше часу на свіжому повітрі.
  5. Включити у свій раціон комплекс вітамінів та мінералів.
  6. Прийняти спеціальні лікарські препарати.
  7. Дати мозку час на самостійне відновлення.

Але варто пам’ятати, що після сильної алкогольної інтоксикації та регулярного повторення ситуації цього може бути недостатньо, і відсутність вчасного звернення до лікаря задля лікування алкоголізму може провокувати серйозне загострення хвороби. Швидкість відновлення пам’яті залежить від загального стану здоров’я людини. Якщо вона має здоровий організм, всі функції мозкової діяльності відновляться набагато швидше. Також період реабілітації залежить від кількості ситуацій алкогольної втрати пам’яті, які були в житті постраждалого. Фахівці наркологічного центру «Нове життя» зазначають, що руйнування мозку алкоголем відбувається поступово, і продовження вживання спиртних напоїв призведе до розвитку алкоголізму. Надалі, таким особам може знадобитись лікування та вивід із запою.

Чим небезпечна алкогольна амнезія

Втрата спогадів внаслідок вживання спиртних напоїв може призвести до таких негативних наслідків:

  • зниження швидкості реакції;
  • порушення координації;
  • втрата свідомості;
  • погіршення інтелектуальних здібностей

Короткочасні провали в пам’яті можуть перерости в більш довготривалі при зловживанні спиртними напоями, оскільки організм буде відчувати гостру нестачу вітаміну В. Наслідки такої нестачі переростуть у:

  • різке зниження ваги та навіть дистрофію
  • повну втрату орієнтації
  • значне порушення чуттєвості нервових закінчень
  • сильне ослаблення всіх видів пам’яті.

Регулярне повторення вказаних вище симптомів та наслідків свідчить про початок серйозної алкогольної залежності і необхідність звернення в наркологічний центр. Їх ігнорування може стати причиною порушення психічного та фізичного здоров’я, призвести до втрати самоконтролю, повної деградації людини як члена суспільства та втрати власної сім’ї. Враховуючи той факт, що краще запобігти негативним наслідкам, ніж їх лікувати, варто враховувати фактори, які впливають на виникнення такого стану.

Фактори, які можуть призвести до алкогольної амнезії

Британськими вченими встановлено, що ризик втрати пам’яті зростає прямо пропорційно до швидкості вживання спиртних напоїв і збільшення рівня алкоголю в крові. Досягаючи діапазону між 0,20 і 0,39%, він може призвести до повної короткочасної амнезії. Варто взяти до уваги і ряд наступних чинників, які спричиняють такий стан.

  1. Змішування різних видів алкоголю.
  2. Кількість вжитого спиртного напередодні.
  3. Стан здоров’я, вік та загальна чутливість до міцних напоїв.
  4. Прийом ліків.
  5. Куріння одночасно з вживанням алкоголю.
  6. Відсутність попереднього прийому їжі та порожній шлунок.

Якщо повністю відмовитись від спиртного не має можливості, потрібно запобігти негативним наслідкам і взяти до уваги вказану вище інформацію.

Алкогольна амнезія: лікування

Лікування алкоголізму має проходити в спеціальних установах та під наглядом фахівців. На прикладі програми, яка існує в наркологічному центрі «Нове життя», можна виділити кілька основних етапів:

  • усунення фізичних проявів, зокрема інтоксикації організму;
  • психологічна реабілітація та пригнічення тяги до алкоголю;
  • проведення профілактичної терапії;
  • адаптація до звичайного життя без спиртних напоїв.

Швидкість відновлення пацієнта залежить від вчасного усвідомлення проблеми. Найбільш важливою є підтримка рідних і їхнє вміння побачити, що близька людина потребує допомоги, оскільки алкогольна амнезія та супутня її залежність відноситься до стану, з якого самостійно вийти неможливо.